Koniaków to nie tylko koronki!

Koniaków. Miasto w województwie śląskim, a dokładnie w jego południowej części jest znany przede wszystkim z koniakowskich koronek. Mało kto jednak wie, że do tej malowniczo położonej miejscowości warto się wybrać nie tylko dla tego osławionego rzemiosła.

 

Interesujące położenie

 

Już sama lokalizacja Koniakowa jest niesamowita – bowiem choć większość wiosek górskich powstawało w dolinie to z tą mieściną jest całkiem inaczej. Koniaków leży na wysokości około 700 m n.p.m na samym grzbiecie. Dzięki temu wioska jest pełna niepowtarzalnego, niecodziennego uroku. Gdziekolwiek się nie popatrzyć – są naprawdę piękne widoki. Jeśli ktoś chce się odciąć od pełnego zgiełku świata Koniaków jest to zdecydowanie idealne dla niego miejsce.

 

Beskidzka Trójwieś

 

Koniaków w połączeniu z Jaworzynką i Istebną tworzy wyjątkową Beskidzką Trójwieś pełną atrakcji napędzanych przez walory krajobrazowe, jak też bogatą i niezmiennie żywą kulturę. Nie brakuje tam wspaniałej architektury i szacunku do tradycji.

 

Jeśli chodzi o typowo turystyczne atrakcje Koniakowa to tak jak wspomniano wyżej- jest ich bez liku. Poniżej wymieniamy kilka wybranych.

 

Ski Ochodzita, Koniaków 695 orczykowy wyciąg narciarski plus wyciąg dla dzieci. Funkcjonuje szkoła narciarska, SnowPark, wypożyczalnia sprzętu.

Liczne punkty widokowe, w tym np. Koczy Zamek (846 m n.p.m.)

Izba Pamięci Marii Gwarek - Muzeum Koronki

Chata na Szańcach, Koniaków Szańce 662, opowiadania o historii Koniakowa, muzyka góralska, idealne miejsce do zakupu pamiątek i zjedzenia lokalnych przysmaków.

Szczyty Beskidu Śląskiego i ich malownicze panoramy

Bacówka w Koniakowie – miejsce kosztowania regionalnych specjałów oraz kupowania smakołyków i skarbów turystycznych.

 

Jak widać, Koniaków to miejsce które warto odwiedzić – a potem podzielić się z innymi swoimi wrażeniami, by wieść o tym wyjątkowym miejscu obiegła cały świat.

 

 

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Morskie Oko
Schronisko PTTK Morskie Oko
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.