Odkryj Nową Zelandię!

Nowa Zelandia to piękny kraj. Wyspa, która znajduje się w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego, około 900 mil na wschód od Australii. Nie mogę uwierzyć, jak wiele osób jeszcze nie ma pojęcia o tym, jak tam jest pięknie!


Nowa Zelandia składa się z trzech głównych wysp - kilku mniejszych wysp, jak również kilku większych. Wyspy te to: North Island, South Island oraz Stewart Island. Ze względu na oddalenie tego kraju, był to jeden z ostatnich terenów zasiedlonych przez ludzi.


Nowa Zelandia po raz pierwszy została odnaleziona przez podróżujących Polinezyjczyków w 1250-1300. CI tubylcy byli znani jako Maorysi i ich rodziny, potomkowie żyją w Nowej Zelandii do dziś.

W 1893 roku, Nowa Zelandia była pierwszym narodem który przyznał wszystkim kobietom prawo głosu. Nowa Zelandia jest to kraj długi i wąskii. Istnieją dwa wysokie szczyty górskie - Mt. Ruapehu na Wyspie Północnej i Mt. Cooka na Wyspie Południowej.


Klimat jest łagodny i subtropikalny - z głównymi miastami otrzymujących ponad 2,000 godzin słonecznych rocznie. Tymczasem na Wyspie Południowej, znajdziemy lodowiec Franz Josef. Liczne gatunki pingwinów znajdują się w Nowej Zelandii, jest ich więcej niż w jakimkolwiek innym kraju. Jest tam też ptak Tuatara, a także kiwi nielot.


Wełna była głównym produktem eksportu, ponieważ istnieje tam więcej owiec niż ludzi. Ale w 1960 roku wartość wełny spadła a głównym produktem eksportu teraz jest nabiał i wina.


W tym kraju, gdzie wszystko jest takie niesamowite, są też piękne widoki i dużo flory, średnia długość życia kobiet wynosi 82 ​​lat a mężczyzn 78 lat. Wynika to przede wszystkim z wyluzowanego stylu życia i łatwego życia w łagodnym klimacie.


Nowa Zelandia jest wspaniała. To wspaniałe miejsce do odwiedzenia, z przyjaznymi ludźmi i wielością rzeczy do zrobienia i zobaczenia. Jeśli kiedykolwiek będziesz miał okazję ją odwiedzić, wykorzystaj tę szansę.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko Górskie Dom Śląski
Schronisko Górskie Dom Śląski
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.