Szwecja z innej strony

Szwecja jest jednym z największych krajów skandynawskich i jest absolutną koniecznością do odwiedzenia, jeśli lubisz różnorodność kulturową. Szwecja to szansa realizacji dużej ilości zajęć na świeżym powietrzu w połączeniu z bogatymi imprezami kulturalnymi i doświadczeniem ekstremalnego piękna. Nawet w najzimniejsze miesiące Szwecja ma wiele do zaoferowania, dla każdego turysty.

 

Wizyta w Sztokholmie powinna być częścią trasy wycieczki po Szwecji. Sztokholm obecnie jest to jednym z najlepiej zorganizowanych miast w Europie, jest tam również bardzo bezpiecznie. Ludzie są przyjaźni, a także biegle posługują się językiem angielskim – co może być dobrą wiadomością dla każdego samotnego podróżnika. Sztokholm ma bardzo piękne nabrzeże z jasnymi, burzliwymi wodami, które są miłe dla oka, jest to konieczność do zobaczenia w Szwecji.

 

Gamla

 

Jeżeli budynki renesansowe i średniowieczny urok jest to coś, co Cię interesuje - odwiedź Gamla, miejsce urocze i eleganckie. Będziesz mieć szansę na to by cieszyć się nie tylko urok tamtych czasów, ale także by odkryć małe kręte uliczki, które są bezpiecznym pomysłem na spacer, nawet po godzinach światła dziennego. Ich pastelowe kolory niosą ze sobą ogromny urok.

 

Outdoor po szwedzku

 

Większość podróżnych z chęcią porusza się tam na rowerze – to łatwy sposób poruszania się i dzięki niemu można lepiej odkryć całe piękno i urok, który jest w tym miejscu, dlatego nie byłoby to mądre - zrezygnować z tego sposobu podróżowania. Jest to tani i wspaniały sposób w tym samym czasie.

 

Jeśli ktoś lubi pikniki i spacery – to również warto wybrać się do Szwecji np. Haga Park idealnie się do tego nadaje. Wędkarstwo i kajakarstwo jest również popularne w pobliży jednego z wielu dziewiczych jezior, więc jeśli jest to coś co lubisz najbardziej, wystarczy ubrać się ciepło od listopada do kwietnia, ponieważ są to bardzo zimne miesiące. Nie brakuje też atrakcji dla łyżwiarzy - można uprawiać swój ulubiony sport w pięknej scenerii gdyż większość powierzchni w Sztokholmie o tej porze roku jest pokrytych białym warstwą śniegu.

 

Jest też coś kuszącego w wszechobecnym tam świeżym powietrzu, Szwecja oferuje również bogate życie nocne. Bez względu na to czy jesteś skłonny do tego, by dokształcać się kulturowo czy też po prostu chcesz się bawić całą noc.

 

Kuchnia

 

Będąc w Szwecji nie można zapomnieć o narodowej kuchni, która składa się głównie z mięsa wieprzowego, wołowego i raków, wszystko jest spowite w bogaty sos. Oprócz tego Szwedzi wolą pikantny lub kwaśny smak – tego można się spodziewać w ramach ich potraw. Znajdziesz tam chleby we wszystkich kształtach i rozmiarach, które serwowane są z dużymi porcjami ziemniaków. To pomaga odpędzić dreszcze zimowych nocy i zyskać energię na cały dzień. Ale można też zamówić dobrą pizzę w Szwecji.

Kulturhuset

Kulturhuset również powinno stanowić część twojej wizyty w Szwecji. Bogata zróżnicowana mieszanka sztuki i kultury jest tym czego możesz się tam spodziewać. Tutaj można zapoznać się z kulturą i cieszyć się obszarów metropolitalnych, pójść na clubbing w nocy. W ciągu dnia do Twojej dyspozycji pozostają teatry i wystawy podczas gdy w nocy można tańczyć i cieszyć się ze świeżego czystego powietrza.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej
Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.