Wisła: co zwiedzić, zobaczyć, poznać?

Jedną z najpiękniejszych miejscowości w Południowej Polsce, jest Wisła. Z pewnością jednak większości kojarzy się wyłącznie z Adamem Małyszem. Poniższy artykuł został napisany właśnie po to, by przekonać do odwiedzenia tego pięknego miejsca oraz przekonania się, iż można tam zobaczyć znacznie więcej niż tylko skocznie. Zaczynamy!

Zacznij od dworca kolejowego w Wiśle i wbrew pozorom wcale nie chodzi nam o to, że koniecznie musisz dotrzeć do Wisły pociągiem, ale o to jak zapierający dech w piersiach rozciąga się właśnie stamtąd. Tego nie da się opisać – to po prostu trzeba zobaczyć.


Zameczek Myśliwski

Mowa dokładniej o Zameczku Myśliwskiego Habsburgów. Ciekawostką związaną z tym obiektem jest fakt iż, aby został uratowany dla pokoleń przeniesiono go spod Baraniej Góry do centrum Wisły właśnie. Można śmiało zobaczyć jego zakamarki, gdyż w tym miejscu aktualnie prężnie działa PTTK.

Deptak w Wiśle

Bez względu na to czy chce się po nim podreptać czy nie – jego ominięcie jest właściwie nie możliwe. Toż to centrum rozrywek i życia towarzyskiego w Wiśle.

Aleja Gwiazd Sportu

To absolutny must-have, gdy jest się Wiśle. Z racji sławy tej miejscowości grzechem byłoby być tam i nie przyjrzeć się tablicom upamiętniającym sylwetki pochodzących z tego regionu sportowców, z Adamem na czele. Jakie to oczywiste!

Dom Zdrojowy

Jeśli będziesz potrzebować informacji turystycznej to właśnie w tym miejscu ją znajdziesz, tak samo jak całe mnóstwo ulotek, broszur, map i wszelkich innych ułatwiających poruszanie się po mieście informacji.

Muzeum Beskidzkie

Będąc w Wiśle warto także „zahaczyć” o Muzeum Beskidzkie. Choć jest niewielkie, na pewno jest warte tego, by do niego zajrzeć. Czekają tam na turystów eksponaty wyposażenia beskidzkiej chałupy, jak również interesujący film na DVD o regionalnych twórcach ludowych. W pobliżu też znajduje się mały skansen z kurlawą chatą. Do niego też warto spojrzeć.

A może Ty też byłeś w Wiśle i chcesz nowicjuszom w tym temacie polecić inne ciekawe miejsce? Czekamy na info!

Pobliskie noclegi:
Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej
Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.