Meersburg – jedno miejsce, tysiąc atrakcji!

Meersburg jest jednym z najbardziej romantycznych starych miast na niemieckim brzegu jeziora Bodeńskiego. To urozmaicone miasteczko wygląda niczym scenopis, można tam spotkać się z jednej strony z odważnymi zamkami, a z drugiej z domkami z drewna półpodwieszonego rozmieszczonego wokół wąskich uliczek. Nic dziwnego, że zakazano ruchu samochodów w centrum - tłumy ludzi, którzy przyjeżdżają odwiedzić zabytki w weekendy, wypełniają ulice i tak w wystarczającej ilości. Miasto jest podzielone na Unterstadt (dolne miasto) i Oberstadt (Górne Miasto), połączone kilkoma stromymi ulicami i schodami.


Szczególnie atrakcyjne miejsce w rejonie Meersburga, jest zbudowana na stromym zboczu winnica - tuż nad jeziorem, przyciąga turystów od wieków. Mówi się, że Merowingowie wznieśli pierwszą twierdzę, której średniowieczny wygląd nadal wyróżnia ten obraz miasta.

Meersburg jest członkiem "Deutsche Fachwerkstrasse" (niemieckiej drogi ramowej), jednej z głównych niemieckich tras turystycznych. Miasto zawdzięcza swą barokową sylwetkę biskupom księżnym Konstancji, którzy wybudowali wspaniałe zamki z udziałem słynnego barokowego architekta Balthasara Neumanna.

Wokół tych reprezentatywnych budowli, które obecnie są otwarte dla zwiedzających, znajdują się ulice, cudowne place i panoramiczne punkty widokowe Meersburg. Tutaj latem znajdziesz przyjemne kawiarnie, a taras nowego zamku oraz twierdza oferują najbardziej niezapomniane widoki na jezioro, a w dniach o dobrej widoczności - imponujące alpejskie krajobrazy.

Meersburg nie zawdzięcza swojej popularności jedynie jako miejsce na wakacje i wycieczki ze względu na malownicze widoki i zabytkowe konstrukcje - kompleksowy program kulturalny, liczne muzea i duża liczba zajęć rekreacyjnych przyciągają tysiące turystów każdego roku.

 

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Szyndzielni
Schronisko PTTK na Szyndzielni
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.