Tahiti - to trzeba zobaczyć na własne oczy!

Tahiti jest jedną z największych wysp Polinezji Francuskiej. Znajduje się na południowym Pacyfiku. Stolicą Tahiti jest Papeete, położone na zachodnim wybrzeżu. Ta wyspa ma góry wulkaniczne i małe miasteczko Toravao położone w pobliżu jednej z tych gór wulkanicznych.

Tubylcy z Tahiti mają polinezyjskie pochodzenie. Hiszpańscy odkrywcy początkowo zajmowali się tą wyspą, ale nie starali się skolonizować tej wyspy. Tahiti jest blisko Ameryki Południowej i Los Angeles - tylko siedem i pół godziny podróży. Krajobraz tego miejsca jest spektakularny, a turyści często odwiedzają tę wyspę, aby spędzić tam wakacje.


Pogoda w Tahiti jest gorąca i wilgotna, a po wietrznej stronie jeziora, która znajduje się brzegiem, mają miejsce obfite deszcze. Nie ma zbyt wielu zmian w pogodzie i ogólnie jest tu słońce. Pogoda ta odgrywa istotną rolę w zmianach flory i fauny na tej wyspie. Jeśli chodzi o lokalne zwyczaje, goście są mile widziani, wita się ich umieszczając kwiat za lewym uchem.


Turystyka jest dynamicznie rozwijającym się sektorem na Tahiti. Istnieje wiele zabytków archeologicznych, które warto zobaczyć na Tahiti. W bujnym zielonym lesie deszczowym znajduje się wiele roślinności. Są też festiwale, które obchodzone są na Tahiti, jeden z nich to festiwal uzdrawiania, obchodzony w stolicy Papeete. Egzotyczne Wyspy Południowe, które obejmują takie atrakcje, jak jazda na łodziach, karmienie rekinów i oglądanie wielorybów, są wyjątkowym przeżyciem dla podróżnych.


Tahiti jest celem marzeń dla nurków, ponieważ wody morskie są ciepłe przez cały rok i można oglądać aktywne życie morskie przez przezroczyste błękitne wody. Góra Raiatea to miejsce gdzie znajdują się mumie dawnych władców Tahiti. Ludzie uważają to za święte miejsce.


Warto to zobaczyć na własne oczy!

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.