Polska szkoła narciarska we Włoszech – by połączyć rozrywkę z nauką

Zimowy wypoczynek w górach to okazja do tego, by bez wyrzutów sumienia i zapominając o bożym świecie oddać się białemu szaleństwu. Albo podjąć konkretne kroki ku temu, by zakochać się w szusowaniu po stokach. Na tych mniej doświadczonych lub zupełnie nowych adeptów jazdy na nartach i snowboardzie, także za granicą czekają specjalne, polskie ośrodki szkoleniowe, ulokowane w atrakcyjnych zimowych kurortach.

Polska szkoła narciarska we Włoszech –nietrudno ją znaleźć

Miejsca, gdzie można nauczyć się tego rodzaju praktycznych umiejętności są z rozmysłem umieszczane w miejscowościach wypoczynkowych, do których regularnie ściągają polscy turyści. Dbają o to między innymi poszczególne biura podróży, które chcą zapewnić swoim klientom wszystko co niezbędne, by w pełni skorzystali oni z urlopu, nie mieli problemów z wykorzystaniem wolnego czasu czy znalezieniem potrzebnych usług. W efekcie, o przyjemnym wypoczynku w górach mogą myśleć nie tylko zapaleni narciarze, ale i ci, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z tym relaksującym sportem.

Polska szkoła narciarska we Włoszech to świetny pretekst, by wyciągnąć na wspólne wczasy tych członków rodziny lub tych przyjaciół, którzy chcą zrezygnować ze wspólnego wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody tylko dlatego, że niepewnie czują się z nartami na nogach. Włoskie kurorty są zbyt urokliwe, by zrezygnować z nich z takiego powodu.

Poza tym, być może nauka w takim właśnie miejscu zyska na atrakcyjności? Najbardziej nieśmiałych adeptów szusowania po stokach z wyrozumiałością potraktują tu polscy instruktorzy, którzy nauczą podstaw jazdy, najpotrzebniejszych technik i trików, które trzeba opanować przed porwaniem się na jakikolwiek stok czy trasę. Kursy są przeprowadzane zazwyczaj w niezbyt licznych grupach, przez co prowadzący mają szansę otoczyć uczniów jak najpilniejszą opieką.

Koszt takiej nauki jest niekiedy wliczony w cenę pobytu w danym kurorcie, jednak niemal każda szkółka przyjmie także turystów „z zewnątrz”. Warto także zaznaczyć, że specjalne rodzaje szkoleń są organizowane z myślą o najmłodszych – by oswoić maluchy ze śniegiem i zapewnić im pożyteczną zabawę – uzupełniając w ten sposób codzienny grafik rodzinnego wyjazdu.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.