Polska szkoła narciarska we Włoszech – by połączyć rozrywkę z nauką

Zimowy wypoczynek w górach to okazja do tego, by bez wyrzutów sumienia i zapominając o bożym świecie oddać się białemu szaleństwu. Albo podjąć konkretne kroki ku temu, by zakochać się w szusowaniu po stokach. Na tych mniej doświadczonych lub zupełnie nowych adeptów jazdy na nartach i snowboardzie, także za granicą czekają specjalne, polskie ośrodki szkoleniowe, ulokowane w atrakcyjnych zimowych kurortach.

Polska szkoła narciarska we Włoszech –nietrudno ją znaleźć

Miejsca, gdzie można nauczyć się tego rodzaju praktycznych umiejętności są z rozmysłem umieszczane w miejscowościach wypoczynkowych, do których regularnie ściągają polscy turyści. Dbają o to między innymi poszczególne biura podróży, które chcą zapewnić swoim klientom wszystko co niezbędne, by w pełni skorzystali oni z urlopu, nie mieli problemów z wykorzystaniem wolnego czasu czy znalezieniem potrzebnych usług. W efekcie, o przyjemnym wypoczynku w górach mogą myśleć nie tylko zapaleni narciarze, ale i ci, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z tym relaksującym sportem.

Polska szkoła narciarska we Włoszech to świetny pretekst, by wyciągnąć na wspólne wczasy tych członków rodziny lub tych przyjaciół, którzy chcą zrezygnować ze wspólnego wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody tylko dlatego, że niepewnie czują się z nartami na nogach. Włoskie kurorty są zbyt urokliwe, by zrezygnować z nich z takiego powodu.

Poza tym, być może nauka w takim właśnie miejscu zyska na atrakcyjności? Najbardziej nieśmiałych adeptów szusowania po stokach z wyrozumiałością potraktują tu polscy instruktorzy, którzy nauczą podstaw jazdy, najpotrzebniejszych technik i trików, które trzeba opanować przed porwaniem się na jakikolwiek stok czy trasę. Kursy są przeprowadzane zazwyczaj w niezbyt licznych grupach, przez co prowadzący mają szansę otoczyć uczniów jak najpilniejszą opieką.

Koszt takiej nauki jest niekiedy wliczony w cenę pobytu w danym kurorcie, jednak niemal każda szkółka przyjmie także turystów „z zewnątrz”. Warto także zaznaczyć, że specjalne rodzaje szkoleń są organizowane z myślą o najmłodszych – by oswoić maluchy ze śniegiem i zapewnić im pożyteczną zabawę – uzupełniając w ten sposób codzienny grafik rodzinnego wyjazdu.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko Górskie Dom Śląski
Schronisko Górskie Dom Śląski
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.