Gdzie na rodzinne wyjazdy narciarskie w Alpy?

Masywy alpejskie zajmują niemałe miejsce na mapie Europy – dlatego turyści poszukujący celu dla swojej wymarzonej, zimowej wyprawy, mogą brać pod uwagę kilka kierunków geograficznych: kilka krajów, wiele regionów i jeszcze więcej uroczych miejscowości, przyjaznych przybywającym do nich gościom.

Gdzie na rodzinne wyjazdy narciarskie w Alpy?

Foldery turystyczne niesamowicie kuszą sielskimi zdjęciami pięknych hoteli, otulonych śnieżną pierzynką, wkomponowanych w górski pejzaż. Nie jest to wyłącznie granie na emocjach – wiele górskich kurortów bardzo intensywnie inwestuje w turystyczną infrastrukturę, pragnąc przyciągnąć w konkretne okolice jak największą rzeszę gości. Imponujących rozmiarów hotele prezentują się okazale także dlatego, że w ich wnętrzach mieszczą się między innymi przestronne, prywatne i komfortowe studia dla wielu osób, na przykład dla rodzin. Bo czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na zimową przygodę w rodzinnym gronie, niż bajecznie piękne, najwyższe góry Europy?

Zatem: gdzie na rodzinne wyjazdy narciarskie w Alpy? Wyjątkowo bogatą i obiecującą ofertę mają dla Europejczyków północne Włochy. W rejonie Dolomitów nietrudno znaleźć urocze miasteczka, czekające na miłośników narciarstwa i piękna alpejskiej przyrody. Wśród tych kurortów znajdują się między innymi:

  • Folgarida

  • Pellizzano

  • Dimaro

  • Mezzana

  • Monclassico

Planowanie wyjazdu rodzinnego to niełatwe zadanie: podejmując wszystkie decyzje trzeba bowiem mieć na uwadze potrzeby i preferencje kilku osób. Rodzice chcą mieć pewność, że młodsi uczestnicy wyjazdu znajdą na miejscu nie tylko kuszące ich atrakcje, ale i dostaną się pod godną zaufania opiekę.

Takie dylematy rozwieją na przykład oferty noclegów w hotelach, przy których działają szkółki narciarskie: obiecujące wziąć pod swoje skrzydła młodych amatorów sportów zimowych, którzy jeszcze nie czują się zbyt pewnie na nartach czy desce snowboardowej, a przy tym chcą świetnie się bawić na ośnieżonych zboczach także na wiele innych sposobów. Dodatkowych emocji całym rodzinom potrafią dostarczyć także atrakcje w samych miasteczkach: mowa tu na przykład o torach saneczkarskich czy lodowiskach, dzięki którym można odkryć wszystkie uroki zimowego relaksu.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.