Ferie zimowe w Karpaczu, czyli gdzie warto wybrać się na narty?

Jeżeli nie macie jeszcze planów na ferie i chcecie wykorzystać zimową pogodę, która w każdej chwili może się pojawić – koniecznie zastanówcie się nad odwiedzeniem Karpacz. Nie jest to miejsce tak popularne, jak chociażby okolice Zakopane, lecz tak naprawdę dla nas – fanów zimowych szaleństw na nartach – generuje to same plusy!

Czemu tak jest? Składa się na to przynajmniej kilka powodów. Jednym z nich są oczywiście kwestie noclegowe – noclegi w pensjonatach naprawdę wysokiej klasy możemy znaleźć w cenach znacznie niższych niż w okolicach wspomnianego Zakopanego, do tego w przypadku stoków – możemy być pewni, że ilość osób na nich będzie proporcjonalnie mniejsza niż w okolicy stolicy Tatr, dzięki czemu komfort jazdy znacząco wzrasta! O ile do samych noclegów jeszcze wrócimy, przedstawimy teraz kilka stoków, które w tej okolicy koniecznie musi znać każdy fan nart czy snowboardu!

Wyciąg Winterpol

Każdy, kto dobrze zna te okolic, stwierdzi, że jest to opcja po prostu obowiązkowa. To wyciąg, znajdujący się w samym Karpaczu, w stacji narciarskiej Biały Jar. Dlaczego jest on jednak taki wyjątkowy? Wynika to na pewno z jego nowoczesności. Możemy liczyć na sześcioosobowe kanapy, które są podgrzewane, a sama przepustowość wynosi niemal 3000 osób na godzinę – dzięki temu nie musimy przejmować, że przed nami pojawią się długie kolejki.

W miejscu tym możemy liczyć na cztery trasy, o długości 600m (czerwona), 800m (czerwona), 1100m (niebieska) oraz trasa dla dzieci, o długości 50m.

Karpatka

To kolejne miejsce, które warte jest naszej uwagi. Mamy tam do czynienia z kilkoma wyciągami, więc do naszej dyspozycji zostaje oddanych kilka stoków w naprawdę niewielkiej odległości. W nasze ręce zostają oddane m.in. wyciągi o długości 300 czy 350 metrów. Nie mają one takiej przepustowości jak wspomniany wcześniej wyciąg, wynosi ona bowiem około 600 osób na godzinę. Nie zmienia to jednak faktu, ze stoki są dośnieżane, odpowiednio oświetlone, możemy do tego liczyć na spory parking oraz profesjonalną wypożyczalnię sprzętu. Co więcej, wszystkie osoby, które chcą się nauczyć jeździć, znajdą tam instruktorów, którzy na pewno im pomogą.

Stacja Narciarska Pod Wangiem

W tym miejscu będziemy mieli do czynienia z dwoma wyciągi oraz trasą, której długość wynosi 400m. Jak widać – nie należy ona do najdłuższych, jednak sporo osób twierdzi, że miejsce to dobre jest m.in. dla ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem lub po prostu nie do końca pewne są swoich umiejętności.

Oczywiście na miejscu możemy liczyć nie tylko na parking, ale również na wypożyczalnie sprzętu (z naprawdę bardzo korzystnymi cenami) czy na usługi instruktorów, którzy albo pomogą nam zacząć, albo pomogą poprawić nasze umiejętności jazdy. Sam stok dodatkowo jest bardzo dobrze oświetlony oraz oczywiście w razie potrzeby – odpowiednio dośnieżony.

Dla chętnych na miejscu znajduje się również bar.

Odpowiedni nocleg

Jak widać, jeżeli chodzi o możliwości jazdy na nartach czy snowboardzie – wybór jest naprawdę spory. Oczywiście wymienione stoki to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania okolica, chcemy jednak przejść do kwestii również ważnej, a mianowicie – odpowiedniego noclegu.

Jeżeli szukacie miejsca, gdzie spędzicie naprawdę wspaniałe chwile, to naszym zdaniem idealnym wyborem okaże się pensjonat Leśny Dwór, znajdujący się oczywiście w Karpaczu, przy ulicy Karkonoskiej 1.

Sam pensjonat jest najdłużej działającym takim obiektem w Karpaczu, jego historia sięga bowiem roku 1860. Podobnie jak restauracja – Mamma Mia, która jest najstarszą restauracją w tym mieście. Goście pensjonatu mogą zdecydować się na pokoje Standard lu Standard Plus. Jednak nawet w podstawowej wersji czekają na nich takie udogodnienia jak osobna, nowoczesna łazienka, telewizor LCD czy szybki i bezprzewodowy internet.

Sam pensjonat oferuje niemal 100 miejsc noclegowych w 2,3 lub 4-osobowych pokojach. Na gości, którzy liczą nie tylko na aktywność na stoku, czekają liczne zniżki na lokalne atrakcje, sięgające nawet 50%! Dotyczą one zarówno atrakcji skierowanych stricte dla dorosłych, jak i również najmłodszych gości.

Karpacz czeka!

Jak widać, Karpacz oferuje odwiedzającym naprawdę masę atrakcji – zarówno tych związanych z zimowym szusowaniem na stokach, jak i poznaniem tych pięknych okolic. Serdecznie zapraszamy do ich odwiedzenia, jednocześnie zachęcając do odwiedzenia strony internetowej pensjonatu Leśny Dwór, gdzie każdy zainteresowany znajdzie więcej informacji o tym przyjaznym i klimatycznym miejscu!

www.lesnydwor.karpacz.pl

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Skrzycznem
Schronisko PTTK na Skrzycznem
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.