Seszele, jakich nie znasz!

Możesz myśleć o Seszelach, jako tropikalnym, luksusowym miejscu na miesiąc miodowy. Nie da się ukryć, że większość ofert turystycznych przedstawia Seszele, jako miejsce błogiego relaksu. Warto jednak spojrzeć na nie od nieco innej strony.

Bo Seszele to znacznie więcej, niż tylko fantastyczne plaże. Proponujemy przejrzenie indywidualnych ofert, skrojonych na miarę, doskonale dopasowanych do potrzeb podróżujących. Przekonasz się, jak wiele niezwykłych miejsc i doświadczeń czeka Cię na Seszelach.

Wyspa Mahé
Zacznijmy od najbardziej znanej Wyspy Seszeli, czyli Mahé. Atrakcją, której nie można przegapić jest wodospad Port Glaud. Miejsce to warto odwiedzić z przewodnikiem. Chociaż sama wycieczka nie jest trudna, nie jest tak łatwo samemu odnaleźć się w dżungli. Gdy dotrzesz do wodospadu, zostaniesz nagrodzony oszałamiającym widokiem i chłodną wodą, idealną do pływania. Basen z wodospadem otoczony jest dużymi granitowymi głazami, które są doskonałym miejscem na odpoczynek i piknik.

Karnawał jest stosunkowo nową atrakcją w kalendarzu Seszeli. Jego początki sięgają zaledwie kilka lat wstecz, ale wydarzenie to stało się już obowiązkowym punktem niejednej podróży na Seszele. Trzydniowa impreza zwykle odbywa się w kwietniu. W jej trakcie można poznać niezwykła kulturę Seszeli, a przy tym bardzo dobrze się bawić.

Kiedy myślisz o życiu na tropikalnej wyspie, przychodzą Ci zapewne na myśl pyszne drinki. Wiele z nich tworzonych jest na bazie rumu. Seszele mogą poszczycić się produkcją własnego rumu, a wycieczka do miejscowej destylarni jest z pewnością warta Twojego czasu. Mieści się ona w idyllicznym, starym domu w stylu plantacji. Jej okolica jest przepiękna. Ale nikt nie jedzie do gorzelni tylko po to, aby podziwiać ładne widoki. Podstawowym celem wycieczki jest zwiedzanie destylarni i oczywiście degustacje trunku. Znajduje się tu również restauracja, która jest bez wątpienia jedną z najlepszych na Seszelach. Oferuje fantastyczne dania inspirowane rumem i koktajle.

Wyspa Praslin
Kolejnym celem wizyty na Seszelach powinna być wyspa Praslin, a szczególnie Vallée de Mai, miejsce, które pozwala łatwo zrozumieć, dlaczego Praslin był pierwotnie uważany za prawdziwy ogród Eden. Dziewicze naturalne lasy deszczowe, będące częścią światowego dziedzictwa UNESCO, to coś, czego nie można pominąć. Vallée de Mai słynie z Coco De Mer, największego na świecie orzecha kokosowego. Kiedyś uważano, że wyrósł w podwodnym lesie, stąd jego nazwa. Vallée de Mai jest także domem dla czarnej papugi wielu innych endemicznych gatunków zwierząt i roślin.

Na listach najlepszych plaż świata często pojawia się Anse Lazio i rzeczywiście jest w tej plaży coś magicznego. Chociaż jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych atrakcji w ofertach turystycznych, plaża nigdy nie jest przepełniona i każdy może znaleźć swój mały skrawek raju. Na gości czeka także fantastyczna restauracja Bonbon Plume, która serwuje wspaniałe kreolskie jedzenie, a curry z ośmiornicy jest absolutnym hitem.

Częścią hotelu Constance Lémuria jest wielokrotnie nagradzane, 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej. To fantastyczna propozycja dla zapalonych golfistów. Gra tutaj jest sporym wyzwaniem, ale jest nagradzana fantastycznymi widokami, szczególnie na 15 dołku, który znajduje się na szczycie klifu, z widokiem na słynną plażę Anse Georgette. Przez cały rok odbywają się tutaj zawody, więc każdy miłośnik golfa może spróbować swoich sił.

Wyspa La Digue
Wyspa La Digue to następny obowiązkowy przystanek w trakcie podróży na Seszele. Pragniesz poznać ją od podszewki? Nie ma lepszego sposobu, niż wycieczka rowerowa. Na wyspę dotrzesz promem i wielu miejscach wypożyczysz rower. Koszt jest naprawdę niewielki. Wiele hoteli zapewnia bezpłatne rowery. Wystarczy na nie wsiąść i ruszyć w drogę. Przejazd do L'Union Estate jest koniecznością. Oprócz zwiedzania tradycyjnego młyna, można zbliżyć się do gigantycznych żółwi i odwiedzić liczne plantacje. Anse Source d'Argent, jedna z najczęściej fotografowanych plaż na świecie zapewni Ci odpoczynek w trakcie przejażdżki.

Jeśli szukasz idealnego miejsca do zrobienia fantastycznych zdjęć, rozważ również wyprawę w górę Eagle's Nest Mountain. To najwyższy punkt na wyspie La Digue, na wysokości 333 metrów nad poziomem morza. Najlepszym czasem wyprawę jest wczesny wieczór. Można wówczas podziwiać niesamowite zachody słońca. Jest tam także mała restauracja, która serwuje proste,przygotowane ze świeżych produktów, pyszne kreolskie jedzenie.

http://planetescape.pl/

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.