Włochy: top najlepszych ośrodków narciarskich dla rodzin

Ceny są niskie, trasy są praktycznie puste, a pizze niewiarygodnie dobre: ​​trzy rzeczy, które sprawiają, że Włochy są wspaniałe dla rodzin, a już na pewno tych które kochają jazdę na nartach. W przypadku tych, które szukając rodzinnych wczasów we Włoszech interesują się również dobrym jedzeniem jak również możliwością nauki jazdy na nartach dla małych uczniów mamy dobrą wiadomość – w tym kraju jest ogrom ośrodków narciarskich, które sprawiają, że ferie zimowe są tam przyjazne dla bambini, jak i ich rodziców.


Miałeś trudności ze znalezieniem włoskiego ośrodka narciarskiego, w którym rodziny byłyby dobrze potraktowane? Ten mini przewodnik naprawdę Ci pomoże!


Włochy: top najlepszych ośrodków narciarskich dla rodzin

Passo Tonale

W ostatnich latach można się tam załapać na naprawdę tanie karnety narciarskie, a także zniżki na karnety dla młodzieży – oszczędza się zatem euro np. na magiczną rodzinną jazdę w zaprzęgu z husky. 75% przejazdów to ośnieżone warunku pod błękitnym niebem. Ośrodek ten dają mnóstwo okazji do jazdy na nartach, podczas gdy wszystkie początkujące na nartach bambini będą miały okazję do nauki sportu w jednym z wielu lokalnych przedszkoli narciarskich. Passo Tonale jest wspaniałym miejscem dla rodzin - z doskonałym wyborem restauracji. Wisienką na torcie jest to, że ośrodek jest fakt, że można się tam z łatwością dostać.

Madonna di Campiglio

Gdybyśmy musieli wybrać nasz ulubiony czas na sprowadzenie tu bambini, z pewnością byłoby to Święta Bożego Narodzenia. W grudniu miasto przekształca się w niezaprzeczalną "zimową krainę", z bajkowymi światłami, uroczystościami i zimową zabawą .W Madonna di Campiglio również można liczyć na kursy całodniowe z nauki jazdy na nartach w przystępnych cenach.

La Thuile

To ulubione miejsce spotkań uczniów szkół narciarskich – warto się tu wybrać przez całą zimę, ale teren narciarski najlepiej nadaje się na wczesne i późne ferie świąteczne, takie jak Boże Narodzenie i Wielkanoc, gdzie śnieg może nie być tak obfity jak w innym miejscu. Spotkasz się tutaj z dużymi szkółkami narciarskimi i placówkami opieki nad dziećmi – wszystko to będzie pod ręką dla całej rodziny!

Val di Sole

Po pierwsze, dostęp do ośrodka i z niego jest prosty, a porządny transfer również zachęci każdego, kto lubi prostotę dojazdów. Dojazd do stoków również nie jest trudny, ponieważ w centrum wolnego od Sauze znajdują się całe masy:

  • apartamentów,

  • hoteli,

  • domków.

Z nich wiele jest wspaniale przygotowanych do jazdy na nartach. Dimbo jest jednym z najlepszych przedszkoli w tym miejscu, gdzie początkujący narciarze mogą wziąć udział w zajęciach narciarskich, podczas gdy doświadczeni członkowie rodziny szaleją na stokach.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko Głodówka
Schronisko Głodówka
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.