Włochy: top najlepszych ośrodków narciarskich dla rodzin

Ceny są niskie, trasy są praktycznie puste, a pizze niewiarygodnie dobre: ​​trzy rzeczy, które sprawiają, że Włochy są wspaniałe dla rodzin, a już na pewno tych które kochają jazdę na nartach. W przypadku tych, które szukając rodzinnych wczasów we Włoszech interesują się również dobrym jedzeniem jak również możliwością nauki jazdy na nartach dla małych uczniów mamy dobrą wiadomość – w tym kraju jest ogrom ośrodków narciarskich, które sprawiają, że ferie zimowe są tam przyjazne dla bambini, jak i ich rodziców.


Miałeś trudności ze znalezieniem włoskiego ośrodka narciarskiego, w którym rodziny byłyby dobrze potraktowane? Ten mini przewodnik naprawdę Ci pomoże!


Włochy: top najlepszych ośrodków narciarskich dla rodzin

Passo Tonale

W ostatnich latach można się tam załapać na naprawdę tanie karnety narciarskie, a także zniżki na karnety dla młodzieży – oszczędza się zatem euro np. na magiczną rodzinną jazdę w zaprzęgu z husky. 75% przejazdów to ośnieżone warunku pod błękitnym niebem. Ośrodek ten dają mnóstwo okazji do jazdy na nartach, podczas gdy wszystkie początkujące na nartach bambini będą miały okazję do nauki sportu w jednym z wielu lokalnych przedszkoli narciarskich. Passo Tonale jest wspaniałym miejscem dla rodzin - z doskonałym wyborem restauracji. Wisienką na torcie jest to, że ośrodek jest fakt, że można się tam z łatwością dostać.

Madonna di Campiglio

Gdybyśmy musieli wybrać nasz ulubiony czas na sprowadzenie tu bambini, z pewnością byłoby to Święta Bożego Narodzenia. W grudniu miasto przekształca się w niezaprzeczalną "zimową krainę", z bajkowymi światłami, uroczystościami i zimową zabawą .W Madonna di Campiglio również można liczyć na kursy całodniowe z nauki jazdy na nartach w przystępnych cenach.

La Thuile

To ulubione miejsce spotkań uczniów szkół narciarskich – warto się tu wybrać przez całą zimę, ale teren narciarski najlepiej nadaje się na wczesne i późne ferie świąteczne, takie jak Boże Narodzenie i Wielkanoc, gdzie śnieg może nie być tak obfity jak w innym miejscu. Spotkasz się tutaj z dużymi szkółkami narciarskimi i placówkami opieki nad dziećmi – wszystko to będzie pod ręką dla całej rodziny!

Val di Sole

Po pierwsze, dostęp do ośrodka i z niego jest prosty, a porządny transfer również zachęci każdego, kto lubi prostotę dojazdów. Dojazd do stoków również nie jest trudny, ponieważ w centrum wolnego od Sauze znajdują się całe masy:

  • apartamentów,

  • hoteli,

  • domków.

Z nich wiele jest wspaniale przygotowanych do jazdy na nartach. Dimbo jest jednym z najlepszych przedszkoli w tym miejscu, gdzie początkujący narciarze mogą wziąć udział w zajęciach narciarskich, podczas gdy doświadczeni członkowie rodziny szaleją na stokach.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Hali Miziowej
Schronisko PTTK na Hali Miziowej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.