Śpiwór turystyczny mumia – w czym tkwi jego siła?

Wyjeżdżając na wakacje czy inną wycieczkę w chwilach wolnych od pracy, myślimy przede wszystkim o tym, jak będziemy spędzać dni. Planujemy aktywności, które umilą nam odpoczynek w nowych, ekscytujących miejscach, z zachwytem myśląc o tym, że powygrzewamy się w urlopowym słońcu.

Ale oczywiście każda doba, także ta urlopowa, składa się jeszcze z nocy – i o to, w jaki sposób je spędzimy, też musi być wzięte pod uwagę podczas planowania wyjazdu. Niektórzy po prostu rezerwują miejsca w hotelach, gdzie czekają na nich wygodne łóżka – ale część turystów, którzy wolą wycieczki w plener, muszą przed urlopem zaopatrzyć się w dobry śpiwór – bo bez niego ani rusz.

Śpiwór turystyczny mumia – komu warto go polecić?

Żeby spokojnie spędzić noc i dać ciału odpocząć, trzeba mieć gdzie ułożyć się do snu. A czy będzie to wnętrze namiotu czy górskiego schroniska – to nie zmienia faktu, że kawałek wolnej przestrzeni to wciąż za mało. Podróżujący turysta potrzebuje jeszcze namiastki ciepłego i miękkiego łóżka – a taką namiastką niewątpliwie jest dobry śpiwór. Gdy takie akcesorium jest dobrej jakości, zapewnia bardzo dobrą termoizolację, która warunkuje bezpieczny wypoczynek.

Nocą zawsze spada temperatura powietrza, ale najniższa jest właśnie przy gruncie, a ewentualna wilgoć tego gruntu sprawia, że odczuwalny chłód jest jeszcze większy. Nocowanie w warunkach kempingowych jest dobrym pomysłem tylko wówczas, gdy mamy pod ręką akcesorium, które pomoże zatrzymać wszystkie te negatywne czynniki, zniwelować ich działanie na ciało.

Śpiwór turystyczny mumia to jeden z dostępnych modeli współczesnych śpiworów – można się o tym łatwo przekonać, przeglądając ofertę sklepów ze sprzętem turystycznym i sportowym. Śpiwór tego rodzaju to sposób na komfortowy nocleg dla jednej osoby. Ta wzmianka o komforcie może brzmieć nieco paradoksalnie – bo śpiwór typu mumia jest wyprofilowany w taki sposób, że może się w nim położyć tylko jedna osoba, w dodatku leżąc właściwie wyłącznie na wznak. Ale właśnie taka pozycja do snu pozwala na najbardziej efektywny odpoczynek – wiedzą o tym doskonale na przykład miłośnicy jogi, którzy znają asanę zalecaną na zakończenie każdej sesji ćwiczeń. Leżenie na plecach, w sytuacji gdy wszystkie mięśnie są zrelaksowane, żaden nie jest napięty – to prosty przepis na wypoczynek, który szybko napełni ciało nową energią.

Śpiwór tego rodzaju niewątpliwie najlepiej sprawdzi się jako akcesorium dla osób aktywnych, którym zależy na nowoczesnych i skutecznych rozwiązaniach, pomagających zorganizować nowoczesny kemping.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.