Jak znaleźć tani nocleg w Kościelisku?

W czasie ferii zimowych wiele osób rozważa wybranie się całą rodziną w góry. I tutaj pojawia się często obawa – co, jeśli sporo osób pomyślało dokładnie o tym samym? Czy w hotelach i apartamentach trzeba się spodziewać tłumów, a o wypoczynku w spokoju nie ma mowy? Nic podobnego! Chcąc uciec od zgiełku, warto poszukać noclegu w Kościelisku. Co ma do zaoferowania to miejsce?

Noclegi w klimacie góralskiej wsi

Każdy, kto przyjeżdża na wakacje, ferie lub krótki urlop do tej wsi, ceni sobie przede wszystkim ciszę i bliskość natury. Właściciele pensjonatów i pokoi gościnnych dbają często o to, aby goście mogli poczuć klimat prawdziwego domku w górach. W apartamentach nie brakuje więc:

  •     drewnianej boazerii,

  •     wygodnych ław z drewna – na przykład w części jadalnianej,

  •     motywów góralskich na tekstyliach (zasłony, obrusy, pościel),

  •     stylizowanych mebli (szafki, stoliki nocne),

  •     typowych dla stylu zakopiańskiego zdobień na drzwiach lub zagłówkach łóżek w pokoju.

Dzięki tym elementom można rzeczywiście poczuć się bardzo swojsko i wypocząć w miłym otoczeniu. W wybranych pensjonatach, hotelach oraz przy kwaterach można wypożyczyć rowery lub wieczorem zorganizować grilla.

Wędrówki i zwiedzanie: Kościelisko i okolica

W tej wsi malowniczo ulokowanej na zachód od Zakopanego, u wylotu Doliny Kościeliskiej, nie brakuje obiektów wartych zobaczenia. Miłośnicy architektury drewnianej z pewnością będą chcieli zwiedzić kościół pw. św. Kazimierza Królewicza, zbudowany na początku XX wieku w charakterystycznym stylu zakopiańskim. Ci, którzy postanowią wybrać się ze swojego apartamentu czy kwatery do Doliny Kościeliskiej, po drodze (przy zielonym szlaku) zauważą natomiast krytą gontem kapliczkę z drewnianymi figurami, przedstawiającymi postać górnika oraz zbójnika. Warte uwagi jest również miejsce, zwane Lodowym Źródłem. Woda z niego wypływająca może być podziwiana z tarasu widokowego, a samo rozlewisko ma powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Wędrując, trudno nie zwrócić uwagi na ciekawe formacje skalne. Dolina Kościeliska nie bez powodu jest popularnym miejscem w Tatrach!

Tani nocleg w Kościelisku – gdzie szukać kwater?

Aby znaleźć świetną ofertę, warto z wyprzedzeniem zdecydować się na wyjazd. W sezonie niskim (poza wakacjami oraz feriami) właściciele obiektów oferują korzystne ceny noclegów, ale i w sezonie można dobrze trafić – zwłaszcza gdy przyjeżdża się na dłużej. Aby ułatwić sobie zadanie znalezienia noclegu, opłaca się skorzystać z portalu Meteor-turystyka.pl (https://meteor-turystyka.pl). Można tutaj wygodnie porównać wybrane obiekty (na przykład tylko apartamenty lub tylko pokoje gościnne) i ustawić zakres akceptowalnych cen. Jest to dużo szybsze niż szukanie pojedynczych ośrodków, a z podstrony danego miejsca w portalu można w większości przypadków przejść na jego oficjalną stronę internetową. W samym serwisie da się też sprawdzić, jakie udogodnienia są proponowane w konkretnym pensjonacie czy w kwaterach prywatnych w górach – np. zniżki dla dzieci, dostęp do aneksu kuchennego, wypożyczalnia sprzętu itp.

Aby zagwarantować sobie wspaniały, pełen wypoczynku weekend lub dłuższy urlop w górach, warto sporo wcześniej zatroszczyć się o kwestię noclegu. Dzięki temu na pewno uda się wybrać lokalizację na miarę potrzeb w obrębie samego Kościeliska i znaleźć korzystną ofertę, z której cała rodzina będzie zadowolona.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.