Jak znaleźć tani nocleg w Kościelisku?

W czasie ferii zimowych wiele osób rozważa wybranie się całą rodziną w góry. I tutaj pojawia się często obawa – co, jeśli sporo osób pomyślało dokładnie o tym samym? Czy w hotelach i apartamentach trzeba się spodziewać tłumów, a o wypoczynku w spokoju nie ma mowy? Nic podobnego! Chcąc uciec od zgiełku, warto poszukać noclegu w Kościelisku. Co ma do zaoferowania to miejsce?

Noclegi w klimacie góralskiej wsi

Każdy, kto przyjeżdża na wakacje, ferie lub krótki urlop do tej wsi, ceni sobie przede wszystkim ciszę i bliskość natury. Właściciele pensjonatów i pokoi gościnnych dbają często o to, aby goście mogli poczuć klimat prawdziwego domku w górach. W apartamentach nie brakuje więc:

  •     drewnianej boazerii,

  •     wygodnych ław z drewna – na przykład w części jadalnianej,

  •     motywów góralskich na tekstyliach (zasłony, obrusy, pościel),

  •     stylizowanych mebli (szafki, stoliki nocne),

  •     typowych dla stylu zakopiańskiego zdobień na drzwiach lub zagłówkach łóżek w pokoju.

Dzięki tym elementom można rzeczywiście poczuć się bardzo swojsko i wypocząć w miłym otoczeniu. W wybranych pensjonatach, hotelach oraz przy kwaterach można wypożyczyć rowery lub wieczorem zorganizować grilla.

Wędrówki i zwiedzanie: Kościelisko i okolica

W tej wsi malowniczo ulokowanej na zachód od Zakopanego, u wylotu Doliny Kościeliskiej, nie brakuje obiektów wartych zobaczenia. Miłośnicy architektury drewnianej z pewnością będą chcieli zwiedzić kościół pw. św. Kazimierza Królewicza, zbudowany na początku XX wieku w charakterystycznym stylu zakopiańskim. Ci, którzy postanowią wybrać się ze swojego apartamentu czy kwatery do Doliny Kościeliskiej, po drodze (przy zielonym szlaku) zauważą natomiast krytą gontem kapliczkę z drewnianymi figurami, przedstawiającymi postać górnika oraz zbójnika. Warte uwagi jest również miejsce, zwane Lodowym Źródłem. Woda z niego wypływająca może być podziwiana z tarasu widokowego, a samo rozlewisko ma powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Wędrując, trudno nie zwrócić uwagi na ciekawe formacje skalne. Dolina Kościeliska nie bez powodu jest popularnym miejscem w Tatrach!

Tani nocleg w Kościelisku – gdzie szukać kwater?

Aby znaleźć świetną ofertę, warto z wyprzedzeniem zdecydować się na wyjazd. W sezonie niskim (poza wakacjami oraz feriami) właściciele obiektów oferują korzystne ceny noclegów, ale i w sezonie można dobrze trafić – zwłaszcza gdy przyjeżdża się na dłużej. Aby ułatwić sobie zadanie znalezienia noclegu, opłaca się skorzystać z portalu Meteor-turystyka.pl (https://meteor-turystyka.pl). Można tutaj wygodnie porównać wybrane obiekty (na przykład tylko apartamenty lub tylko pokoje gościnne) i ustawić zakres akceptowalnych cen. Jest to dużo szybsze niż szukanie pojedynczych ośrodków, a z podstrony danego miejsca w portalu można w większości przypadków przejść na jego oficjalną stronę internetową. W samym serwisie da się też sprawdzić, jakie udogodnienia są proponowane w konkretnym pensjonacie czy w kwaterach prywatnych w górach – np. zniżki dla dzieci, dostęp do aneksu kuchennego, wypożyczalnia sprzętu itp.

Aby zagwarantować sobie wspaniały, pełen wypoczynku weekend lub dłuższy urlop w górach, warto sporo wcześniej zatroszczyć się o kwestię noclegu. Dzięki temu na pewno uda się wybrać lokalizację na miarę potrzeb w obrębie samego Kościeliska i znaleźć korzystną ofertę, z której cała rodzina będzie zadowolona.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.