Kierunek Karkonosze. Dlaczego warto spędzić wakacje w Karpaczu?

Malownicze Karkonosze są uznawane za jeden z najpiękniejszych masywów górskich w Polsce. U ich stóp znajduje się Karpacz - popularny ośrodek turystyczny, który każdego roku przyciąga 2,5 mln turystów. Oto kilka powodów, dla jakich warto się tam zatrzymać podczas wakacji w Karkonoszach. 

Karpacz uchodzi za nieoficjalną stolicę Karkonoszy. Ten tytuł bez wątpienia mu się należy - atrakcyjności, doskonałego położenia i bogatej bazy noclegowej może mu pozazdrościć niejedno karkonoskie miasteczko.    

Zapomnij o nudzie: atrakcje Karpacza

W Karpaczu nie brakuje ciekawych miejsc dla turystów w każdym wieku. Zakochani nie powinni sobie odpuścić romantycznego spaceru do Młyna Miłości. To miniaturowa konstrukcja postawiona w miejscu dawnego młyna, którego wody miały rozpalać serca darzących się uczuciem osób. Z kolei fascynację młodszych turystów z pewnością wzbudzi muzealna kolekcja zabawek pochodzących z różnych stron świata oraz wystawa budowli z klocków LEGO. Nic jednak nie zdoła dorównać atrakcyjnością słynnej Świątyni Wang zbudowanej w całości z drewna, bez użycia choćby jednego gwoździa. To bez wątpienia najchętniej odwiedzany zabytek w Karpaczu. Lista atrakcji w stolicy Karkonoszy jest jednak znacznie dłuższa, a to może oznaczać tylko jedno - o nudzie nie ma mowy! 

Zwiedzaj okolice - Karpacz jako baza wypadowa 

Zwłaszcza, że w ciekawe miejsca obfitują także okolice miasta. Karpacz można zatem potraktować jako świetną bazę wypadową. Tam zaczynają się bowiem popularne szlaki turystyczne, wiodące w najbardziej urokliwe rejony gór na spotkanie z dziewiczą naturą. Te, prowadzące na wznoszącą się nad miastem Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy - trzeba pokonać obowiązkowo. Wspinaczka dostarczy mnóstwo frajdy i satysfakcji, a wysiłek zrekompensują zapierające dech w piersiach widoki. Na tych, którzy od górskich szlaków, wolą zwiedzanie, czeka, oddalona o zaledwie 16 km od Karpacza, góra Chojnik z ruinami imponującego zamku i pięknym widokiem na okolicę. Niewątpliwą atrakcją jest także Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, gdzie można podziwiać w pomniejszeniu np. Pałac w Miłkowie, Zamek Czocha czy makietę części Karkonoszy ze Śnieżką.   

Zatrzymaj się w hotelu spa w Karpaczu

Jak widać Karpacz i okolice obfitują w interesujące miejsca. By mieć wystarczająco dużo energii do ich zwiedzania, warto zadbać o rezerwację komfortowego noclegu, który pozwoli na spokojny wypoczynek i nabranie sił. W stolicy Karkonoszy baza noclegowa jest rozbudowana i obejmuje kwatery prywatne, apartamenty oraz hotele w różnym standardzie. Z tak bogatej oferty warto wybrać elegancki hotel z basenem i strefą spa. Pobyt w saunie, kąpiel w jacuzzi czy pływanie w przyjemny sposób zregeneruje zmęczony wysiłkiem fizycznym organizm i doda sił witalnych. Dzięki temu każdy nowy dzień można rozpocząć zrelaksowanym, pełnym energii i gotowym na nowe wyzwania na górskich szlakach. Polecamy Hotel Spa Mercure Skalny Karpacz, który jest idealnym wyborem dla osób planujących aktywny wypoczynek u stóp Karkonoszy. W obiekcie można skorzystać z wielu atrakcji i udogodnień, w tym z basenu oraz kortu tenisowego.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.