Kierunek Karkonosze. Dlaczego warto spędzić wakacje w Karpaczu?

Malownicze Karkonosze są uznawane za jeden z najpiękniejszych masywów górskich w Polsce. U ich stóp znajduje się Karpacz - popularny ośrodek turystyczny, który każdego roku przyciąga 2,5 mln turystów. Oto kilka powodów, dla jakich warto się tam zatrzymać podczas wakacji w Karkonoszach. 

Karpacz uchodzi za nieoficjalną stolicę Karkonoszy. Ten tytuł bez wątpienia mu się należy - atrakcyjności, doskonałego położenia i bogatej bazy noclegowej może mu pozazdrościć niejedno karkonoskie miasteczko.    

Zapomnij o nudzie: atrakcje Karpacza

W Karpaczu nie brakuje ciekawych miejsc dla turystów w każdym wieku. Zakochani nie powinni sobie odpuścić romantycznego spaceru do Młyna Miłości. To miniaturowa konstrukcja postawiona w miejscu dawnego młyna, którego wody miały rozpalać serca darzących się uczuciem osób. Z kolei fascynację młodszych turystów z pewnością wzbudzi muzealna kolekcja zabawek pochodzących z różnych stron świata oraz wystawa budowli z klocków LEGO. Nic jednak nie zdoła dorównać atrakcyjnością słynnej Świątyni Wang zbudowanej w całości z drewna, bez użycia choćby jednego gwoździa. To bez wątpienia najchętniej odwiedzany zabytek w Karpaczu. Lista atrakcji w stolicy Karkonoszy jest jednak znacznie dłuższa, a to może oznaczać tylko jedno - o nudzie nie ma mowy! 

Zwiedzaj okolice - Karpacz jako baza wypadowa 

Zwłaszcza, że w ciekawe miejsca obfitują także okolice miasta. Karpacz można zatem potraktować jako świetną bazę wypadową. Tam zaczynają się bowiem popularne szlaki turystyczne, wiodące w najbardziej urokliwe rejony gór na spotkanie z dziewiczą naturą. Te, prowadzące na wznoszącą się nad miastem Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy - trzeba pokonać obowiązkowo. Wspinaczka dostarczy mnóstwo frajdy i satysfakcji, a wysiłek zrekompensują zapierające dech w piersiach widoki. Na tych, którzy od górskich szlaków, wolą zwiedzanie, czeka, oddalona o zaledwie 16 km od Karpacza, góra Chojnik z ruinami imponującego zamku i pięknym widokiem na okolicę. Niewątpliwą atrakcją jest także Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, gdzie można podziwiać w pomniejszeniu np. Pałac w Miłkowie, Zamek Czocha czy makietę części Karkonoszy ze Śnieżką.   

Zatrzymaj się w hotelu spa w Karpaczu

Jak widać Karpacz i okolice obfitują w interesujące miejsca. By mieć wystarczająco dużo energii do ich zwiedzania, warto zadbać o rezerwację komfortowego noclegu, który pozwoli na spokojny wypoczynek i nabranie sił. W stolicy Karkonoszy baza noclegowa jest rozbudowana i obejmuje kwatery prywatne, apartamenty oraz hotele w różnym standardzie. Z tak bogatej oferty warto wybrać elegancki hotel z basenem i strefą spa. Pobyt w saunie, kąpiel w jacuzzi czy pływanie w przyjemny sposób zregeneruje zmęczony wysiłkiem fizycznym organizm i doda sił witalnych. Dzięki temu każdy nowy dzień można rozpocząć zrelaksowanym, pełnym energii i gotowym na nowe wyzwania na górskich szlakach. Polecamy Hotel Spa Mercure Skalny Karpacz, który jest idealnym wyborem dla osób planujących aktywny wypoczynek u stóp Karkonoszy. W obiekcie można skorzystać z wielu atrakcji i udogodnień, w tym z basenu oraz kortu tenisowego.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Hotel górski PTTK Kalatówki
Hotel górski PTTK Kalatówki
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.