Zaplanuj wyjazd w góry

Warto wypoczywać aktywnie o każdej porze roku. To najlepszy sposób na naładowanie baterii po trudnym okresie w pracy albo w szkole. To naprawdę świetny pomysł, by kilka razy w roku zorganizować dla swojej rodziny krótki wypad, choćby na weekend, do jakiegoś miłego miejsca w górach. Zimą można tam jeździć na nartach oraz snowboardzie, w cieplejsze pory roku spacerować, jeździć na rowerze albo uprawiać trekking.

Wyjazd do Ustronia

Beskid Śląski to bardzo popularna destynacja dla mieszkańców południowej części Polski, głównie Śląska, ale nie tylko. W tym przyjaznym rejonie świetnie odnajdą się również mieszkańcy innych województw, a zatem warto wybrać się tutaj nawet znad morza. Doskonałym pomysłem jest na przykład wynajęcie noclegu w SPA w górach. Pobyt w spa w Ustroniu to możliwość odreagowanie stresu, w otoczeniu pięknej przyrody, oraz wśród przemiłych mieszkańców tego urokliwego miasteczka. Nieopodal leży bardzo ładna Wisła, blisko jest też do Żywca, także do Cieszyna lub Węgierskiej Górki. Tyle klimatycznych miejscowości w jednej okolicy! To naprawdę rzadkość. Hotel w Beskidach warto zarezerwować zatem z małym wyprzedzeniem, szczególnie jeżeli planuje się pobyt w tak zwany długi weekend. To właśnie wtedy Beskidzkie miasteczka przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Nie trzeba się jednak martwić o przepełnienie i tłok - wbrew pozorom czy to Wisła, czy też Ustroń, to miasteczka dosyć rozległe, więc każdy znajdzie dla siebie miejsce.

Gdzie najlepiej?

Popularnym pomysłem na wypad weekendowy z rodziną to oczywiście bardzo popularne u nas Zakopane. Oczywiście każdy powinien przynajmniej raz w życiu wybrać się do Zakopanego, by podziwiać niezwykłą architekturę tamtego miasta, oraz zachwycić się krajobrazami. W Zakopanem podoba się każdemu, dlatego tak chętnie przyjeżdżają do niego również turyści z zagranicy. Jednak to już klimat gór wysokich, a zatem zupełnie inny niż w Ustroniu. Jednocześnie jest to miejscowość stricte turystyczna, która nastawiona jest na przyciągnięcie jak największej liczby gości i sprzedażą pamiątek. Każdego roku bez względu na porę roku w Zakopanem są tłumy - nie tylko na Krupówkach, ale także w górach, np. na Kasprowym Wierchu. Beskidy i Ustroń pod tym względem jednak są przyjaźniejsze, ponieważ nie przyciągają tak ogromnej liczby ludzi i pozwalają nacieszyć się naturą i pięknymi szczytami w większym spokoju.

Luksusowo w górach

Beskid Śląski jest malowniczy i warto go poznać bliżej. Jednak nie cały wyjazd trzeba koniecznie poświęcać górskim wyprawom - warto w przerwach zrelaksować się na przykład pływając w basenie z widokiem na szczyty. Miejscem, które sprzyja wypoczynkowi w otoczeniu pięknych krajobrazów jest Hotel Belweder w Ustroniu. Pięciogwiazdkowy obiekt zapewnia luksusowe warunki w przestronnych pokojach oraz strefie Wellness & Spa.

 

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.