Zaplanuj wyjazd w góry

Warto wypoczywać aktywnie o każdej porze roku. To najlepszy sposób na naładowanie baterii po trudnym okresie w pracy albo w szkole. To naprawdę świetny pomysł, by kilka razy w roku zorganizować dla swojej rodziny krótki wypad, choćby na weekend, do jakiegoś miłego miejsca w górach. Zimą można tam jeździć na nartach oraz snowboardzie, w cieplejsze pory roku spacerować, jeździć na rowerze albo uprawiać trekking.

Wyjazd do Ustronia

Beskid Śląski to bardzo popularna destynacja dla mieszkańców południowej części Polski, głównie Śląska, ale nie tylko. W tym przyjaznym rejonie świetnie odnajdą się również mieszkańcy innych województw, a zatem warto wybrać się tutaj nawet znad morza. Doskonałym pomysłem jest na przykład wynajęcie noclegu w SPA w górach. Pobyt w spa w Ustroniu to możliwość odreagowanie stresu, w otoczeniu pięknej przyrody, oraz wśród przemiłych mieszkańców tego urokliwego miasteczka. Nieopodal leży bardzo ładna Wisła, blisko jest też do Żywca, także do Cieszyna lub Węgierskiej Górki. Tyle klimatycznych miejscowości w jednej okolicy! To naprawdę rzadkość. Hotel w Beskidach warto zarezerwować zatem z małym wyprzedzeniem, szczególnie jeżeli planuje się pobyt w tak zwany długi weekend. To właśnie wtedy Beskidzkie miasteczka przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Nie trzeba się jednak martwić o przepełnienie i tłok - wbrew pozorom czy to Wisła, czy też Ustroń, to miasteczka dosyć rozległe, więc każdy znajdzie dla siebie miejsce.

Gdzie najlepiej?

Popularnym pomysłem na wypad weekendowy z rodziną to oczywiście bardzo popularne u nas Zakopane. Oczywiście każdy powinien przynajmniej raz w życiu wybrać się do Zakopanego, by podziwiać niezwykłą architekturę tamtego miasta, oraz zachwycić się krajobrazami. W Zakopanem podoba się każdemu, dlatego tak chętnie przyjeżdżają do niego również turyści z zagranicy. Jednak to już klimat gór wysokich, a zatem zupełnie inny niż w Ustroniu. Jednocześnie jest to miejscowość stricte turystyczna, która nastawiona jest na przyciągnięcie jak największej liczby gości i sprzedażą pamiątek. Każdego roku bez względu na porę roku w Zakopanem są tłumy - nie tylko na Krupówkach, ale także w górach, np. na Kasprowym Wierchu. Beskidy i Ustroń pod tym względem jednak są przyjaźniejsze, ponieważ nie przyciągają tak ogromnej liczby ludzi i pozwalają nacieszyć się naturą i pięknymi szczytami w większym spokoju.

Luksusowo w górach

Beskid Śląski jest malowniczy i warto go poznać bliżej. Jednak nie cały wyjazd trzeba koniecznie poświęcać górskim wyprawom - warto w przerwach zrelaksować się na przykład pływając w basenie z widokiem na szczyty. Miejscem, które sprzyja wypoczynkowi w otoczeniu pięknych krajobrazów jest Hotel Belweder w Ustroniu. Pięciogwiazdkowy obiekt zapewnia luksusowe warunki w przestronnych pokojach oraz strefie Wellness & Spa.

 

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Morskie Oko
Schronisko PTTK Morskie Oko
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.