Niezapomniane wesele w polskich górach - sposób na spełnienie marzeń!

Polskie Beskidy to wiele mniejszych i większych pasm górskich, które ciągną się od granicy z Czechami, aż po Bieszczady. Beskidy, są tak samo zróżnicowane geograficznie, jak i pod względem lokalnych zwyczajów, kuchni, folkloru i wielu innych cech. Wiele miejsc w Beskidach należy również do najsłabiej zaludnionych miejsc w kraju, w których nietrudno o znalezienie ustronnego i zacisznego miejsca do organizacji różnego rodzaju uroczystości. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszy się organizacja wesel w górach, w których znaleźć można wiele atrakcyjnych ośrodków i hoteli.

Dlaczego wesele w górach?

Góry to dla wielu osób przede wszystkim możliwość spędzenia czasu w oderwaniu od wielkomiejskiego zgiełku i odpoczynku nieco bliżej przyrody. To również miejsce w którym życie zwykłych ludzi toczy się jakby wolniej. W rytmie, który o wiele bardziej niż dla mieszkańców miast zależny jest od zmian pór roku. Góry to wreszcie możliwość spędzenia najważniejszych chwil w swoim życiu, jakimi dla wielu są ślub i wesele w miejscu magicznym, które pozostawi po sobie niezwykłe i niezapomniane wrażenia.

Wesele w Beskidach to również możliwość zorganizowania przyjęcia z elementami lokalnego folkloru i kuchni. Południowy skraj Polski to wciąż miejsce, w którym żywe są tradycje, o jakich gdzie indziej zapomniano. Ślub w uroczym, drewnianym kościółku z widokiem na szczyty pobliskich gór i wesele w miejscu, w którym goście nie tylko będą się doskonale bawić, ale i odpoczną to scenariusz, który wybiera coraz więcej młodych osób.

O czym należy pamiętać organizując przyjęcie weselne w górach?

Organizując wesele w górach, zwłaszcza w miejscu oddalonym od głównych szlaków komunikacyjnych należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze dojazd gości na uroczystości i przyjęcie może być nieco utrudniony. Warto więc zapewnić odpowiedni transport, jakim może być na przykład wynajęty bus z najbliższego miasta, do którego łatwo dojechać koleją, czy autobusem.

Po drugie warto zadbać o odpowiedni nocleg dla gości. Jeżeli mają skorzystać oni z możliwości wypoczynku jakie daje pobyt w Beskidach, to powinni móc zatrzymać się przynajmniej na jeden dzień w odpowiednim miejscu. W rejonie działa wiele ośrodków o hoteli, które zapewniają zarówno miejsce na organizację przyjęcia weselnego, jak i pokoje dla zaproszonych gości. Hotel w Beskidach powinien być jednak zarezerwowany ze znacznym wyprzedzeniem. Wesela w górach cieszą się rosnącą popularnością, a co za tym idzie miejsca należy wynajmować odpowiednio wcześnie. W większości górskich gmin, do ceny pokojów hotelowych doliczana jest też niewielka opłata klimatyczna.

Beskidy Beskidom nierówne – gdzie szukać miejsca na wesele?

Szukając dla siebie miejsca na wesele warto pamiętać o tym, że Beskidy to ogromny region, który składa się z wielu pasm górskich. Nie wszystkie z nich są tak samo oblegane przez turystów, wczasowiczów i odwiedzających, a co za tym idzie różnią się znacznie cenami usług. Ceny usług w popularnych pasmach, jak na przykład Beskid Śląski, czy Beskid Żywiecki mogą być znacznie wyższe od tych mniej popularnych, jak Beskid Niski, czy Góry Słonne. Z drugiej strony, o ile te pierwsze dysponują rozbudowaną i łatwo dostępną bazą noclegową, w przypadku mniej popularnych miejsc znalezienie odpowiedniego lokalu może być nieco trudniejsze.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.