Niezapomniane wesele w polskich górach - sposób na spełnienie marzeń!

Polskie Beskidy to wiele mniejszych i większych pasm górskich, które ciągną się od granicy z Czechami, aż po Bieszczady. Beskidy, są tak samo zróżnicowane geograficznie, jak i pod względem lokalnych zwyczajów, kuchni, folkloru i wielu innych cech. Wiele miejsc w Beskidach należy również do najsłabiej zaludnionych miejsc w kraju, w których nietrudno o znalezienie ustronnego i zacisznego miejsca do organizacji różnego rodzaju uroczystości. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszy się organizacja wesel w górach, w których znaleźć można wiele atrakcyjnych ośrodków i hoteli.

Dlaczego wesele w górach?

Góry to dla wielu osób przede wszystkim możliwość spędzenia czasu w oderwaniu od wielkomiejskiego zgiełku i odpoczynku nieco bliżej przyrody. To również miejsce w którym życie zwykłych ludzi toczy się jakby wolniej. W rytmie, który o wiele bardziej niż dla mieszkańców miast zależny jest od zmian pór roku. Góry to wreszcie możliwość spędzenia najważniejszych chwil w swoim życiu, jakimi dla wielu są ślub i wesele w miejscu magicznym, które pozostawi po sobie niezwykłe i niezapomniane wrażenia.

Wesele w Beskidach to również możliwość zorganizowania przyjęcia z elementami lokalnego folkloru i kuchni. Południowy skraj Polski to wciąż miejsce, w którym żywe są tradycje, o jakich gdzie indziej zapomniano. Ślub w uroczym, drewnianym kościółku z widokiem na szczyty pobliskich gór i wesele w miejscu, w którym goście nie tylko będą się doskonale bawić, ale i odpoczną to scenariusz, który wybiera coraz więcej młodych osób.

O czym należy pamiętać organizując przyjęcie weselne w górach?

Organizując wesele w górach, zwłaszcza w miejscu oddalonym od głównych szlaków komunikacyjnych należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze dojazd gości na uroczystości i przyjęcie może być nieco utrudniony. Warto więc zapewnić odpowiedni transport, jakim może być na przykład wynajęty bus z najbliższego miasta, do którego łatwo dojechać koleją, czy autobusem.

Po drugie warto zadbać o odpowiedni nocleg dla gości. Jeżeli mają skorzystać oni z możliwości wypoczynku jakie daje pobyt w Beskidach, to powinni móc zatrzymać się przynajmniej na jeden dzień w odpowiednim miejscu. W rejonie działa wiele ośrodków o hoteli, które zapewniają zarówno miejsce na organizację przyjęcia weselnego, jak i pokoje dla zaproszonych gości. Hotel w Beskidach powinien być jednak zarezerwowany ze znacznym wyprzedzeniem. Wesela w górach cieszą się rosnącą popularnością, a co za tym idzie miejsca należy wynajmować odpowiednio wcześnie. W większości górskich gmin, do ceny pokojów hotelowych doliczana jest też niewielka opłata klimatyczna.

Beskidy Beskidom nierówne – gdzie szukać miejsca na wesele?

Szukając dla siebie miejsca na wesele warto pamiętać o tym, że Beskidy to ogromny region, który składa się z wielu pasm górskich. Nie wszystkie z nich są tak samo oblegane przez turystów, wczasowiczów i odwiedzających, a co za tym idzie różnią się znacznie cenami usług. Ceny usług w popularnych pasmach, jak na przykład Beskid Śląski, czy Beskid Żywiecki mogą być znacznie wyższe od tych mniej popularnych, jak Beskid Niski, czy Góry Słonne. Z drugiej strony, o ile te pierwsze dysponują rozbudowaną i łatwo dostępną bazą noclegową, w przypadku mniej popularnych miejsc znalezienie odpowiedniego lokalu może być nieco trudniejsze.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Hotel górski PTTK Kalatówki
Hotel górski PTTK Kalatówki
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.