Tatry – góry wakacyjnych możliwości. Jak zaplanować pobyt z dzieckiem?

Zakopane i jego okolice przodują wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla rodzin z dziećmi. Na mapie Polski próżno szukać bowiem miejsca, które oferuje więcej tak różnorodnych atrakcji dla małych turystów. Jak ciekawie zaplanować rodzinny pobyt w Tatrach?

Wakacje w górach wysokich na pozór mogą wydawać się zbyt dużym wyzwaniem dla dzieci. Wystarczy jednak zrezygnować z wymagających wspinaczek, a Tatry otworzą mnóstwo innych możliwości aktywnego wypoczynku.

Po górach, dolinach, czyli wakacje w górach

Jedną z takich możliwości są piesze wędrówki po malowniczych, górskich szlakach. Trasy przecinające zakopiańskie doliny: Chochołowską, Kościeliską i Białego bez dużego wysiłku pokonują nawet kilkulatki. Nieco bardziej wytrwałych piechurów przyciągają natomiast łatwe do zdobycia szczyty: Nosal, Bachledówka i Gubałówka. Wakacje w górach z dzieckiem szczególnie trudno wyobrazić sobie bez wejścia lub wjazdu na ten ostatni. Z myślą o najmłodszych zorganizowano tam bowiem parki linowe, kolejkę grawitacyjną i plac zabaw.

Wokół Krupówek

Z tego miejsca widać już Krupówki – słynne centrum Zakopanego, które skupia wokół siebie mnóstwo atrakcji. Liczne sale zabaw, Wielka Krokiew czy imponujący plac zabaw na Równi Krupowej to tylko niektóre z nich. Listę ciekawych miejsc uzupełniają także muzea, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie małego turysty. Muzeum Kornela Makuszyńskiego przybliża ciekawostki z życia autora Awantury o Basię. Nietuzinkowej wiedzy w przystępnej formie dostarczają także Muzeum Tatrzańskie i Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba.

Hotel na wakacje w górach z dzieckiem

Wygodną bazą wypadową do zwiedzania największych atrakcji Zakopanego i okolic jest przyjazny rodzinom Hotel Redyk we wsi Ząb. Zaledwie 5 km dzieli go od Gubałówki, 7 od Krupówek, a 14 od popularnych zakopiańskich dolin. Dzięki swojemu atrakcyjnemu położeniu inspiruje do zaplanowania pobytu w górach na różne sposoby. Rowerem lub na własnych nogach można wyruszyć stąd na szlaki, aby zaszyć się w sercu natury i w turystycznym centrum Zakopanego.

W Hotelu Redyk poranek rozpoczyna się wyjątkowo od spojrzenia na górskie szczyty. To najlepsza zachęta do przeżycia niecodziennych przygód, które zwieńczy zasłużony relaks w hotelowym jacuzzi i zaciszu rodzinnego pokoju. Tak zaplanowane wakacje w górach pozwolą wrócić do domu z bagażem nowych doświadczeń, wyjątkowych doznań i wspomnień. Zdecydowanie warto w nie zainwestować!

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.