Tatry – góry wakacyjnych możliwości. Jak zaplanować pobyt z dzieckiem?

Zakopane i jego okolice przodują wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla rodzin z dziećmi. Na mapie Polski próżno szukać bowiem miejsca, które oferuje więcej tak różnorodnych atrakcji dla małych turystów. Jak ciekawie zaplanować rodzinny pobyt w Tatrach?

Wakacje w górach wysokich na pozór mogą wydawać się zbyt dużym wyzwaniem dla dzieci. Wystarczy jednak zrezygnować z wymagających wspinaczek, a Tatry otworzą mnóstwo innych możliwości aktywnego wypoczynku.

Po górach, dolinach, czyli wakacje w górach

Jedną z takich możliwości są piesze wędrówki po malowniczych, górskich szlakach. Trasy przecinające zakopiańskie doliny: Chochołowską, Kościeliską i Białego bez dużego wysiłku pokonują nawet kilkulatki. Nieco bardziej wytrwałych piechurów przyciągają natomiast łatwe do zdobycia szczyty: Nosal, Bachledówka i Gubałówka. Wakacje w górach z dzieckiem szczególnie trudno wyobrazić sobie bez wejścia lub wjazdu na ten ostatni. Z myślą o najmłodszych zorganizowano tam bowiem parki linowe, kolejkę grawitacyjną i plac zabaw.

Wokół Krupówek

Z tego miejsca widać już Krupówki – słynne centrum Zakopanego, które skupia wokół siebie mnóstwo atrakcji. Liczne sale zabaw, Wielka Krokiew czy imponujący plac zabaw na Równi Krupowej to tylko niektóre z nich. Listę ciekawych miejsc uzupełniają także muzea, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie małego turysty. Muzeum Kornela Makuszyńskiego przybliża ciekawostki z życia autora Awantury o Basię. Nietuzinkowej wiedzy w przystępnej formie dostarczają także Muzeum Tatrzańskie i Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba.

Hotel na wakacje w górach z dzieckiem

Wygodną bazą wypadową do zwiedzania największych atrakcji Zakopanego i okolic jest przyjazny rodzinom Hotel Redyk we wsi Ząb. Zaledwie 5 km dzieli go od Gubałówki, 7 od Krupówek, a 14 od popularnych zakopiańskich dolin. Dzięki swojemu atrakcyjnemu położeniu inspiruje do zaplanowania pobytu w górach na różne sposoby. Rowerem lub na własnych nogach można wyruszyć stąd na szlaki, aby zaszyć się w sercu natury i w turystycznym centrum Zakopanego.

W Hotelu Redyk poranek rozpoczyna się wyjątkowo od spojrzenia na górskie szczyty. To najlepsza zachęta do przeżycia niecodziennych przygód, które zwieńczy zasłużony relaks w hotelowym jacuzzi i zaciszu rodzinnego pokoju. Tak zaplanowane wakacje w górach pozwolą wrócić do domu z bagażem nowych doświadczeń, wyjątkowych doznań i wspomnień. Zdecydowanie warto w nie zainwestować!

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.