Pomysły na wypoczynek w górach: co robić, jaki hotel, gdzie jechać?

Wypoczynek w górach to nie tylko piesze wędrówki i wspinanie się na szczyty. Górskie kurorty mają znacznie więcej do zaoferowania. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na weekend i jakie atrakcje czekają tam na ciebie i twoją rodzinę. Przedstawiamy najciekawsze miejsca na wypoczynek w górach.

Istebna - hotel, atrakcje

Istebna to ciekawy kierunek na weekend zarówno latem, jak i zimą. W tej słynnej Beskidzkiej Trójwsi (Istebna, Jaworzynka, Koniaków) znajduje się wiele stoków narciarskich, a także szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Zimą warto odwiedzić tam Złoty Groń i Kompleks Zagroń Istebna, z kolei latem udać się krótką wycieczkę po okolicy. Szczególnie polecanym miejscem jest Izba Pamięci Jerzego Kukuczki oraz Chata Kawuloka.

A gdzie zatrzymać się na weekend w Trójwsi? Na który nocleg w tej okolicy warto zwrócić uwagę? Komfortowy hotel w górach to np. Srebrny Bucznik w Istebnej, który posiada strefę Wellness & Spa z basenem. To miejsce przypadnie do gustu zarówno rodzinom, jak i klientom biznesowym. W hotelu znajduje się nowoczesna sala konferencyjna, znakomita restauracja, a także liczne atrakcje dla dzieci.

Zakopane – noclegi i oryginalne atrakcje

Większości z nas Zakopane kojarzy się tylko z tłumami turystów i od lat tymi samymi, oklepanymi atrakcjami. Jednak to miasto ma znacznie więcej do zaoferowania niż tylko Krupówki, wjazd na Gubałówkę czy Morskie Oko. W Zakopanem znajduje się wiele oryginalnych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ciekawym miejscem jest Myszogród, gdzie ponad tysiąc prawdziwych myszek żyje w różnych baśniowych sceneriach. Ta atrakcja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom Stuarta Malutkiego. Z kolei ci, którzy nie przepadają za małymi gryzoniami, mogą udać się na relaks do Piwnego Spa, gdzie oprócz kąpieli w piwie, będą mogli odpocząć podczas masażu czy po prostu poleżeć na sianie z kuflem ulubionego trunku.

Z noclegiem w Zakopanem nie powinno być problemu. Jest tam tak wiele hoteli i pensjonatów, że zawsze coś zarezerwujemy, nawet z jednodniowym wyprzedzeniem. My w szczególności polecamy Apartamenty Cubrynka, gdzie oprócz komfortowych pokoi znajdziecie ściankę wspinaczkową dla dzieci.

Góry Stołowe na weekend

Podobnie jak w Zakopanem, również w Górach Stołowych można znaleźć jakieś oryginalne atrakcje. Choć Błędne Skały trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu, to jest tam też dużo innych interesujących miejsc. Jednym z nich jest Kaplica Czaszek w Czermnej (Kudowa-Zdrój), którą można zwiedzać codziennie oprócz poniedziałków. Raz w roku odbywa się tam również msza o północy z dnia 14 na 15 sierpnia. Ciekawą atrakcją jest również Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, gdzie można wziąć udział w warsztatach z wyrobu papieru, a także posłuchać wielu ciekawostek, np. o banknotach.

Jak widać pomysły na weekend w górach to nie tylko piesze wycieczki po szlakach. Choć taką formę wypoczynku również polecamy!

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.