Pomysły na wypoczynek w górach: co robić, jaki hotel, gdzie jechać?

Wypoczynek w górach to nie tylko piesze wędrówki i wspinanie się na szczyty. Górskie kurorty mają znacznie więcej do zaoferowania. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na weekend i jakie atrakcje czekają tam na ciebie i twoją rodzinę. Przedstawiamy najciekawsze miejsca na wypoczynek w górach.

Istebna - hotel, atrakcje

Istebna to ciekawy kierunek na weekend zarówno latem, jak i zimą. W tej słynnej Beskidzkiej Trójwsi (Istebna, Jaworzynka, Koniaków) znajduje się wiele stoków narciarskich, a także szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Zimą warto odwiedzić tam Złoty Groń i Kompleks Zagroń Istebna, z kolei latem udać się krótką wycieczkę po okolicy. Szczególnie polecanym miejscem jest Izba Pamięci Jerzego Kukuczki oraz Chata Kawuloka.

A gdzie zatrzymać się na weekend w Trójwsi? Na który nocleg w tej okolicy warto zwrócić uwagę? Komfortowy hotel w górach to np. Srebrny Bucznik w Istebnej, który posiada strefę Wellness & Spa z basenem. To miejsce przypadnie do gustu zarówno rodzinom, jak i klientom biznesowym. W hotelu znajduje się nowoczesna sala konferencyjna, znakomita restauracja, a także liczne atrakcje dla dzieci.

Zakopane – noclegi i oryginalne atrakcje

Większości z nas Zakopane kojarzy się tylko z tłumami turystów i od lat tymi samymi, oklepanymi atrakcjami. Jednak to miasto ma znacznie więcej do zaoferowania niż tylko Krupówki, wjazd na Gubałówkę czy Morskie Oko. W Zakopanem znajduje się wiele oryginalnych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ciekawym miejscem jest Myszogród, gdzie ponad tysiąc prawdziwych myszek żyje w różnych baśniowych sceneriach. Ta atrakcja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom Stuarta Malutkiego. Z kolei ci, którzy nie przepadają za małymi gryzoniami, mogą udać się na relaks do Piwnego Spa, gdzie oprócz kąpieli w piwie, będą mogli odpocząć podczas masażu czy po prostu poleżeć na sianie z kuflem ulubionego trunku.

Z noclegiem w Zakopanem nie powinno być problemu. Jest tam tak wiele hoteli i pensjonatów, że zawsze coś zarezerwujemy, nawet z jednodniowym wyprzedzeniem. My w szczególności polecamy Apartamenty Cubrynka, gdzie oprócz komfortowych pokoi znajdziecie ściankę wspinaczkową dla dzieci.

Góry Stołowe na weekend

Podobnie jak w Zakopanem, również w Górach Stołowych można znaleźć jakieś oryginalne atrakcje. Choć Błędne Skały trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu, to jest tam też dużo innych interesujących miejsc. Jednym z nich jest Kaplica Czaszek w Czermnej (Kudowa-Zdrój), którą można zwiedzać codziennie oprócz poniedziałków. Raz w roku odbywa się tam również msza o północy z dnia 14 na 15 sierpnia. Ciekawą atrakcją jest również Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, gdzie można wziąć udział w warsztatach z wyrobu papieru, a także posłuchać wielu ciekawostek, np. o banknotach.

Jak widać pomysły na weekend w górach to nie tylko piesze wycieczki po szlakach. Choć taką formę wypoczynku również polecamy!

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.