Aktywny wypoczynek - baseny termalne w Polsce

Z basenów termalnych korzystają nie tylko kuracjusze uzdrowisk. Sytuację tę można zaobserwować m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie termy stały się słynną atrakcją turystyczną. Walory prozdrowotne wód termalnych W Termach Bukovina przyciągają wielu turystów, szukających wyjątkowego odprężenia i wyciszenia.

Połącz przyjemne z pożytecznym

Kiedy przyjedziesz do Bukowiny Tatrzańskiej, możesz nie tylko chodzić po górskich szlakach, ale też wybrać się do Term. Klimatyczne otoczenie z rozsianymi naokoło górskimi pejzażami wycisza i gwarantuje solidny odpoczynek. Idealnym dopełnieniem tej sytuacji jest skorzystanie z dobrodziejstw wód termalnych. Po całodniowej wędrówce nie ma chyba nic przyjemniejszego niż zanurzenie się w przyjemnie gorącej wodzie.

Jakie atrakcje mogą stać się Twoim udziałem?

Kiedy zdecydujesz się na skorzystanie z oferty Termy Buukovina, możesz wybrać jedną z kilku przygotowanych dla ciebie opcji. Jedną z nich jest zakup biletu uprawniającego do skorzystania z dwóch atrakcji. Jeśli lubisz podziwiać górskie widoki, ale nie chcesz męczyć się zanadto wchodzeniem na wysokie szczyty, wybierz Gubałówkę. W cenie jednego biletu wjedziesz na ten malowniczy szczyt kolejką i zapewnisz sobie 2.5 ha gorącej kąpieli w termach!

Druga opcja jest bardzo podobna, z tym że zamiast na Gubałówkę wjedziesz kolejową wysokogórską na Kaparowy Wierch. Po tej osobliwej wycieczce zanurzysz się na 3 ha w bukowińskich wodach termalnych.

Jakie korzyści daje kąpiel w termach?

Walory prozdrowotne związane z wodami termalnymi są nieocenione. Poprawisz kondycję swojego ciała, ale też wyciszysz emocje i świetnie się odprężysz. Pamiętaj jednak, że baseny termalne w Polsce różnią się w mniejszym lub większym stopniu. Zawsze więc sprawdź, jaki skład wód oferują konkretne termy.

Na potrzeby Term Bukovina woda wydobywana jest wprost z Wysokiego Wierchu z głębokości 2,4 km! Znajduje się w niej aż 28 składników mineralnych, m.in. sód (Na), wapń (Ca), chlor (Cl),potas (K), siarka (S), magnez (Mg) oraz chrom (Cr). Dzięki takiej mineralizacji wody w termach bukowińskich stanowią doskonały środek leczniczy i rehabilitacyjny. Korzystając z tej wyjątkowej atrakcji, usprawnisz  pracę całego organizmu.

Największy jednak wpływ mają wody termalne na układ mięśniowo- stawowy i naczyniowo-sercowy. Jeśli cierpisz na zaburzenia gospodarki hormonalnej czy bóle głowy, to kąpiel w termach powinna pomóc ci zniwelować te dolegliwości. Wody termalne wspierają też układ nerwowy i pomagają w walce z bezsennością. Co ważne, mogą z nich korzystać dzieci i kobiety w ciąży.

Jeśli szukasz pomysłu na udane wakacje, wybierz się do Bukowiny Tatrzańskiej. Znajdziesz w tym malowniczym zakątku wiele atrakcji turystycznych i propozycji na ciekawe spędzenie czasu. Wody termalne będą miłym akcentem w ciągu dnia – jego dobrym rozpoczęciem lub słodkim relaksem przed snem. Zaplanuj swój wyjazd jak najlepiej i daj się zainspirować tatrzańskim klimatom.

 

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Hotel górski PTTK Kalatówki
Hotel górski PTTK Kalatówki
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.