Aktywny wypoczynek - baseny termalne w Polsce

Z basenów termalnych korzystają nie tylko kuracjusze uzdrowisk. Sytuację tę można zaobserwować m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie termy stały się słynną atrakcją turystyczną. Walory prozdrowotne wód termalnych W Termach Bukovina przyciągają wielu turystów, szukających wyjątkowego odprężenia i wyciszenia.

Połącz przyjemne z pożytecznym

Kiedy przyjedziesz do Bukowiny Tatrzańskiej, możesz nie tylko chodzić po górskich szlakach, ale też wybrać się do Term. Klimatyczne otoczenie z rozsianymi naokoło górskimi pejzażami wycisza i gwarantuje solidny odpoczynek. Idealnym dopełnieniem tej sytuacji jest skorzystanie z dobrodziejstw wód termalnych. Po całodniowej wędrówce nie ma chyba nic przyjemniejszego niż zanurzenie się w przyjemnie gorącej wodzie.

Jakie atrakcje mogą stać się Twoim udziałem?

Kiedy zdecydujesz się na skorzystanie z oferty Termy Buukovina, możesz wybrać jedną z kilku przygotowanych dla ciebie opcji. Jedną z nich jest zakup biletu uprawniającego do skorzystania z dwóch atrakcji. Jeśli lubisz podziwiać górskie widoki, ale nie chcesz męczyć się zanadto wchodzeniem na wysokie szczyty, wybierz Gubałówkę. W cenie jednego biletu wjedziesz na ten malowniczy szczyt kolejką i zapewnisz sobie 2.5 ha gorącej kąpieli w termach!

Druga opcja jest bardzo podobna, z tym że zamiast na Gubałówkę wjedziesz kolejową wysokogórską na Kaparowy Wierch. Po tej osobliwej wycieczce zanurzysz się na 3 ha w bukowińskich wodach termalnych.

Jakie korzyści daje kąpiel w termach?

Walory prozdrowotne związane z wodami termalnymi są nieocenione. Poprawisz kondycję swojego ciała, ale też wyciszysz emocje i świetnie się odprężysz. Pamiętaj jednak, że baseny termalne w Polsce różnią się w mniejszym lub większym stopniu. Zawsze więc sprawdź, jaki skład wód oferują konkretne termy.

Na potrzeby Term Bukovina woda wydobywana jest wprost z Wysokiego Wierchu z głębokości 2,4 km! Znajduje się w niej aż 28 składników mineralnych, m.in. sód (Na), wapń (Ca), chlor (Cl),potas (K), siarka (S), magnez (Mg) oraz chrom (Cr). Dzięki takiej mineralizacji wody w termach bukowińskich stanowią doskonały środek leczniczy i rehabilitacyjny. Korzystając z tej wyjątkowej atrakcji, usprawnisz  pracę całego organizmu.

Największy jednak wpływ mają wody termalne na układ mięśniowo- stawowy i naczyniowo-sercowy. Jeśli cierpisz na zaburzenia gospodarki hormonalnej czy bóle głowy, to kąpiel w termach powinna pomóc ci zniwelować te dolegliwości. Wody termalne wspierają też układ nerwowy i pomagają w walce z bezsennością. Co ważne, mogą z nich korzystać dzieci i kobiety w ciąży.

Jeśli szukasz pomysłu na udane wakacje, wybierz się do Bukowiny Tatrzańskiej. Znajdziesz w tym malowniczym zakątku wiele atrakcji turystycznych i propozycji na ciekawe spędzenie czasu. Wody termalne będą miłym akcentem w ciągu dnia – jego dobrym rozpoczęciem lub słodkim relaksem przed snem. Zaplanuj swój wyjazd jak najlepiej i daj się zainspirować tatrzańskim klimatom.

 

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.