Autostrada w Niemczech

O niemieckich autostradach słyszał niemal każdy. Niezależnie od tego, czy posiada prawo jazdy, czy nie ich sława dotarła do każdego, a to za sprawą pogłoski mówiącej o ograniczeniu szybkości, który na nich nie obowiązuje. Jak się okazało nie jest to stuprocentowa prawda, a tekst poniżej rozwieje wszelkie wątpliwości związane z tą kwestią.

Niemieckie autostrady

Myśląc o podróży do Niemiec przede wszystkim na myśl przychodzi nam lista zabytków do zwiedzenia w Berlinie, pyszna kiełbaska z piwem i kiszoną kapustą oraz zachwycające bożonarodzeniowe jarmarki. Oprócz tego, dla wielu kierowców obok kiełbasek znajdzie się świetna infrastruktura oraz autostrady, o których krążą legendy.

 

Wokół dróg bez ograniczeń powstało wiele teorii i opowieści o tym jak w ciągu kilku godzin można pokonać wzdłuż i wszerz niemal cały kraj. Dla wielu turystów, którzy odwiedzają naszego zachodniego sąsiada po raz pierwszy, taka autostrada wydaje się być snem na jawie. Jednak, czy faktycznie jadąc z dowolną prędkością, nie zostaniemy ukarani na niemieckich drogach? Możesz przekonać się o tym jadąc z Niemiec do Polski, dzięki busom, o których więcej przeczytasz tutaj – https://gtvbus.pl/przewozy-z-niemiec-do-polski/.

 

W teorii Niemcy to jedyne państwo bez powszechny ograniczeń prędkości na autostradach. Istnieją jedynie zalecenia mówiące o tym, by nie przekraczać 130 km/h. Wiadomo również o obowiązujących restrykcjach mówiących o zmniejszeniu prędkości jazdy, gdy:

  • jakiś odcinek drogi jest w remoncie,
  • odcinek drogi uważany jest za sprzyjający wypadkom,
  • znajdujemy się w pobliżu miasta,
  • jedziemy niebezpiecznym zakrętem.

 

Przepisy dotyczą około 40 procent wszystkich autostrad w Niemczech. Co zatem z pozostałymi 60 procentami? Są one traktowane jako współczynniki tworzący przemysł motoryzacyjny, dzięki któremu niemieckie samochodu nie tracą na swej renomie. W końcu słyną one z osiągania wysokich prędkości maksymalnych i świetnej jakości. Jeśli chcesz się przekonać o tym, czy faktycznie nie obowiązują na niemieckich autostradach ograniczenia, wybierz się w podróż busem z Niemiec do Polski i porównaj obie drogi do siebie. Więcej informacji znajdziesz na stronie – https://gtvbus.pl/busy-z-niemiec-do-polski/.

Ograniczenie prędkości

Mimo tego, że niemieccy obywatele przyzwyczaili się do braku ograniczeń na autostradach, według badań, które zostały tam przeprowadzone, większość z nich nie miałaby nic przeciwko wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń prędkości jazdy. Wiązałoby się to przede wszystkim ze zmniejszeniem emisji szkodliwych spalin oraz mniejszą liczbą wypadków na drogach. Niestety ostatniej kwestii przeczy sprawozdanie mówiące o tym, że ponad 60 procent wszystkich śmiertelnych wypadków ma miejsce na drogach z obowiązującym ograniczeniem prędkości jazdy.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.