OBÓZ NA KASZUBACH

Część dzieci wybierze się za pewne z rodzicami nad morzem lub nad jezioro. Jest to świetna opcja, szczególnie dla małych dzieci, które nie są jeszcze gotowe na samodzielny wypoczynek. Nad morzem lub nad jeziorem jest zawsze mnóstwo atrakcji, wesołe miasteczka, parki wodne, parki linowe, place zabaw, świetne plaże itp. Coraz częściej ośrodki, które specjalizują w pobytach rodzinnych oferują animatorów dziecięcych. Rodzice, w ten sposób mają możliwość odpocząć chodź na chwilę od swoich pociech i porządnie się zrelaksować. Animatorzy potrafią świetnie zająć się dziećmi oraz zapewnić im takie zabawy aby nie tęsknili za rodzicami.

Nie wszyscy rodzice mogą sobie jednak pozwolić na urlop z dziećmi, chociażby z powodu pracy. Zresztą wakacje naprawdę trwają długo, a urlop jest zawsze za krótki… Dla niektórych branż czas wakacyjny to szczyt sezonu, a więc ciężko w tym okresie uzyskać urlop. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest zapisanie dziecka na obóz dla dzieci. Ofert jest mnóstwo, tak samo jak i biur podróży. Ofert obozów dla dzieci można szukać w stacjonarnych biurach ale także (a nawet wygodniej) w Internecie. Od lat hitem jest obóz na Kaszubach. Jest bardzo duże zainteresowanie tym rejonem, zważywszy na niedaleką odległość od Gdańska, Warszawy czy Torunia.

Oferty obozu na Kaszubach przygotowywane są zarówno dla młodszych dzieci jak i starszych. Każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie.

Obóz na Kaszubach organizowany jest w różnych miejscowościach. Wszystkie są pięknie położone, nad czystymi jeziorami, z ładnymi ośrodkami i pensjonatami. Przykładowo Ostrzyce to przepiękna, malownicza miejscowość, która oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci, ciekawy deptak, różne atrakcje i widoki na najpiękniejsze górki, rezerwaty i zatoki. Warto się zapisać na obóz na Kaszubach. Korzystać tu można ze wszystkich udogodnień, sportów i atrakcji, od rowerów, kajaków, rowerów wodnych, skimboardu, wakeboardu, aż do windsurfingu czy nurkowania.

Program obozu na Kaszubach organizowanego w Ostrzycach jest bardzo bogaty. W programie jest mnóstwo zajęć oraz wycieczek.

Najciekawsze zajęcia, które są w ofercie to: wodna baloniada, którą dzieci uwielbiają, gigantyczna Mata Wodna oraz zajęcia ze skimboardu, czyli mokre szaleństwo na tafli wody. Tematyki obozu na Kaszubach są bardzo różne. Są obozy taneczne, sportowe, artystyczne oraz wodne. Każdy bez względu na wiek znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Niektóre biura podróży organizują również obóz na Kaszubach dla rodzin. Jest to świetna opcja dla rodziców, którzy chcą troszkę odpocząć, ale także nie rozstawać się z dziećmi na zbyt długo. Na obozie rodzinnym dzieci w ciągu dnia są pod opieką wychowawców obozu i uczestniczą aktywnie w zajęciach, a dopiero na wieczór wracają do swoich rodziców.

Obóz na Kaszubach trwa zwykle jedenaście dni. Na każdym są codziennie 3 bloki zajęciowe.

Pierwszy blok poświęcony jest na realizację zajęć tematycznych (na przykład nauka języka angielskiego). Drugi blok to czas na kąpiele wodne, wycieczki, gry terenowe, sport i zabawę, trzeci zaś to wieczorny czas na zajęcia rekreacyjne dla wszystkich obozowiczów (jak ogniska, kalambury, konkursy talentów, dyskoteki czy wieczory filmowe).

Cena obozu na Kaszubach to ok. 2000 zł. Zależy ona głównie od wybranej tematyki. Największym zainteresowaniem cieszą się obozy na Kaszubach (https://www.kogis.pl/regiony/nad-jeziorem/) o tematyce sportowej. Dzieci uwielbiają aktywność sportową. Zapisy na obóz na Kaszubach zaczynają się już na jesieni, więc warto się pospieszyć z rezerwacją. W tym roku bardzo szybko miejsca się wyprzedają. Na niektóre obozy na Kaszubach nie ma już miejsc. Nie warto zwlekać z zapisaniem się, bo decyduje kolejność zgłoszeń, a możliwości wyboru zawężają się z tygodnia na tydzień.

Taki obóz na Kaszubach to świetna sprawa. Pobyt z rówieśnikami, na łonie natury, z elementai sportu i zabawy - to naprawdę świetny przepis na wakacje. Wyjazd na obóz na Kaszubach to same zalety i korzyści. Pociechy uczą się współpracy w grupie, radzenia sobie bez pomocy rodziców, nawiązywania przyjaźni i znajomości, a także poznają nowe sporty, zabawy, animacje.

Dzieci podczas wyjazdu na obóz na Kaszubach mają możliwość poznania nowych osób, integracji z nimi oraz spędzenia w świetny sposób wakacji. Zdjęcia z takiego wyjazdu będą świetną pamiątką na całe życie.

Na obozie na Kaszubach jest mnóstwo atrakcji i nie ma czasu na nudę. Warto się przekonać samemu jak dobrze jest wyjechać na obóz na Kaszubach!

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Szyndzielni
Schronisko PTTK na Szyndzielni
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.