Wakacje na termach? Sprawdź, dlaczego warto!

Wciąż nie masz konkretnych planów wakacyjnych i szukasz jakichś ciekawych inspiracji? Mamy dla Ciebie coś nieoczywistego. Wakacje na termach nie są pierwszym wyborem dla większości z nas, ponieważ termy kojarzą się nam raczej z krótkimi, jednodniowymi lub weekendowymi wypadami. W tym artykule przedstawiamy kilka dobrych powodów, aby tego lata spędzić cały urlop właśnie w kompleksie termalnym – i to najlepiej z całą rodziną.

Bez oglądania się na pogodę

Wakacje w Polsce wciąż są pierwszym wyborem dla większości Polaków. Z drugiej jednak strony zawsze mocno obawiamy się o pogodę, która w naszym kraju w okresie letnim bywa wyjątkowo kapryśna.

Tym bardziej warto zaplanować sobie wakacje w takim miejscu, w którym aura ma drugorzędne znaczenie, a nawet deszczowy dzień nie będzie w stanie zepsuć humorów urlopowiczom. Nasza propozycja to właśnie termy.

Nowoczesne kompleksy termalne zapewniają komfortowe warunki pobytu niezależnie od pogody. W czasie deszczu można spędzić cały dzień w gorącej wodzie termalnej pod dachem, natomiast gdy tylko się wypogodzi, wypłynąć do basenów zewnętrznych i uzupełnić niedobory witaminy D.

Jeśli więc szukając kierunku na wakacje w Polsce priorytetem jest dla Ciebie to, aby nie zmarnować nawet jednego dnia urlopu, to z całym przekonaniem polecamy termy – najlepiej w górach.

Aktywne wakacje z korzyścią dla ciała i ducha

Wakacje na termach nigdy nie są nudne! Zwłaszcza, gdy wybierzemy duży kompleks z wieloma basenami oraz atrakcjami dla gości w każdym wieku. Szaleństwa w wodzie to atrakcja sama w sobie, natomiast warto podkreślić, że mamy tutaj do czynienia z klasycznym połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Termy są zasilane wodą pozyskiwaną z bardzo głębokiego ujęcia, naturalnie ogrzewaną przez magmę (stąd jej wysoka temperatura). Woda termalna zawiera mnóstwo cennych składników mineralnych, a ta najlepsza także składniki specyficzne, jak siarkowodór czy fluorki. W efekcie woda ma szerokie właściwości terapeutyczne, a kąpiele w niej są zalecane osobom z różnego rodzaju schorzeniami fizyczny oraz psychicznymi.

To warto wiedzieć

Woda termalna doskonale robi na stres i przemęczenie. Tygodniowy urlop na termach gwarantuje, że wrócisz do rzeczywistości z dużym zapasem sił.

Lecznicze właściwości wody termalnej docenią przede wszystkim osoby zmagające się z urazami ortopedycznymi, schorzeniami układu nerwowego, chorobami reumatologicznymi, osteoporozą, chorobami skóry czy chorobami kobiecymi.

Które termy na wakacje wybrać?

W Polsce mamy co najmniej kilka kompleksów termalnych idealnie nadających się do tego, aby spędzić w nich całe wakacje. Podstawowym kryterium wyboru powinna być obszerność oferty oraz baza hotelowa, dzięki czemu nie będzie potrzeby codziennego dojeżdżania do term.

Ten warunek spełniają Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, które są naszym absolutnym faworytem na okres wakacyjny. Dlaczego? Kilka powodów znajdziesz poniżej:

  • Rewelacyjna lokalizacja – Termy BUKOVINA są położone w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w otoczeniu pięknych lasów reglowych. Odpoczywając w basenach możesz podziwiać zachwycającą panoramę Tatr Zachodnich i Tatr Wysokich. Sama Bukowina Tatrzańska jest spokojną miejscowością, z której w ciągu kilkunastu minut dojedziesz do Zakopanego.
  • Mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych – w Termach BUKOVINA najmłodsi wyszaleją się w strefie dzieci i młodzieży (z myślą o maluszkach przygotowano minibaseny i brodziki o głębokości 0,4 i 0,9 m), natomiast rodzice zakosztują prawdziwego komfortu w jacuzzi, basenach wypełnionych gorącą, odżywczą wodą czy w strefie saun.
  • Hotel BUKOVINA – Termy BUKOVINA i czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA tworzą jeden kompleks, co jest bardzo wygodne. Goście hotelu mogą codziennie korzystać z term, mając zapewnione bezpośrednie przejście do strefy basenowej.
  • Mnóstwo atrakcji także poza termami – wybierając termy na wakacje warto postawić na taki obiekt, który znajduje się w ciekawej okolicy. Trudno przecież byłoby spędzić cały urlop, zwłaszcza z dziećmi, bez opuszczania kompleksu. Z Term BUKOVINA można planować wycieczki w Tatry, do pięknych dolin (np. pobliskiej Doliny Chochołowskiej), Zakopanego, w którym znajduje się mnóstwo atrakcji dla dzieci itd.

Zgadzasz się z nami, że wakacje na termach do znakomity, a na pewno oryginalny pomysł? W takim razie koniecznie sprawdź atrakcyjne pakiety pobytowe w Termach i Hotelu BUKOVINA przygotowane specjalnie na okres wakacyjny.

PS.

Potrzebujesz więcej argumentów, aby przekonać rodzinę? Znajdziesz je w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/termy-na-wakacje-znakomity-pomysl.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Schronisko PTTK Na Szczelińcu
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.