Wakacje na termach? Sprawdź, dlaczego warto!

Wciąż nie masz konkretnych planów wakacyjnych i szukasz jakichś ciekawych inspiracji? Mamy dla Ciebie coś nieoczywistego. Wakacje na termach nie są pierwszym wyborem dla większości z nas, ponieważ termy kojarzą się nam raczej z krótkimi, jednodniowymi lub weekendowymi wypadami. W tym artykule przedstawiamy kilka dobrych powodów, aby tego lata spędzić cały urlop właśnie w kompleksie termalnym – i to najlepiej z całą rodziną.

Bez oglądania się na pogodę

Wakacje w Polsce wciąż są pierwszym wyborem dla większości Polaków. Z drugiej jednak strony zawsze mocno obawiamy się o pogodę, która w naszym kraju w okresie letnim bywa wyjątkowo kapryśna.

Tym bardziej warto zaplanować sobie wakacje w takim miejscu, w którym aura ma drugorzędne znaczenie, a nawet deszczowy dzień nie będzie w stanie zepsuć humorów urlopowiczom. Nasza propozycja to właśnie termy.

Nowoczesne kompleksy termalne zapewniają komfortowe warunki pobytu niezależnie od pogody. W czasie deszczu można spędzić cały dzień w gorącej wodzie termalnej pod dachem, natomiast gdy tylko się wypogodzi, wypłynąć do basenów zewnętrznych i uzupełnić niedobory witaminy D.

Jeśli więc szukając kierunku na wakacje w Polsce priorytetem jest dla Ciebie to, aby nie zmarnować nawet jednego dnia urlopu, to z całym przekonaniem polecamy termy – najlepiej w górach.

Aktywne wakacje z korzyścią dla ciała i ducha

Wakacje na termach nigdy nie są nudne! Zwłaszcza, gdy wybierzemy duży kompleks z wieloma basenami oraz atrakcjami dla gości w każdym wieku. Szaleństwa w wodzie to atrakcja sama w sobie, natomiast warto podkreślić, że mamy tutaj do czynienia z klasycznym połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Termy są zasilane wodą pozyskiwaną z bardzo głębokiego ujęcia, naturalnie ogrzewaną przez magmę (stąd jej wysoka temperatura). Woda termalna zawiera mnóstwo cennych składników mineralnych, a ta najlepsza także składniki specyficzne, jak siarkowodór czy fluorki. W efekcie woda ma szerokie właściwości terapeutyczne, a kąpiele w niej są zalecane osobom z różnego rodzaju schorzeniami fizyczny oraz psychicznymi.

To warto wiedzieć

Woda termalna doskonale robi na stres i przemęczenie. Tygodniowy urlop na termach gwarantuje, że wrócisz do rzeczywistości z dużym zapasem sił.

Lecznicze właściwości wody termalnej docenią przede wszystkim osoby zmagające się z urazami ortopedycznymi, schorzeniami układu nerwowego, chorobami reumatologicznymi, osteoporozą, chorobami skóry czy chorobami kobiecymi.

Które termy na wakacje wybrać?

W Polsce mamy co najmniej kilka kompleksów termalnych idealnie nadających się do tego, aby spędzić w nich całe wakacje. Podstawowym kryterium wyboru powinna być obszerność oferty oraz baza hotelowa, dzięki czemu nie będzie potrzeby codziennego dojeżdżania do term.

Ten warunek spełniają Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, które są naszym absolutnym faworytem na okres wakacyjny. Dlaczego? Kilka powodów znajdziesz poniżej:

  • Rewelacyjna lokalizacja – Termy BUKOVINA są położone w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w otoczeniu pięknych lasów reglowych. Odpoczywając w basenach możesz podziwiać zachwycającą panoramę Tatr Zachodnich i Tatr Wysokich. Sama Bukowina Tatrzańska jest spokojną miejscowością, z której w ciągu kilkunastu minut dojedziesz do Zakopanego.
  • Mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych – w Termach BUKOVINA najmłodsi wyszaleją się w strefie dzieci i młodzieży (z myślą o maluszkach przygotowano minibaseny i brodziki o głębokości 0,4 i 0,9 m), natomiast rodzice zakosztują prawdziwego komfortu w jacuzzi, basenach wypełnionych gorącą, odżywczą wodą czy w strefie saun.
  • Hotel BUKOVINA – Termy BUKOVINA i czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA tworzą jeden kompleks, co jest bardzo wygodne. Goście hotelu mogą codziennie korzystać z term, mając zapewnione bezpośrednie przejście do strefy basenowej.
  • Mnóstwo atrakcji także poza termami – wybierając termy na wakacje warto postawić na taki obiekt, który znajduje się w ciekawej okolicy. Trudno przecież byłoby spędzić cały urlop, zwłaszcza z dziećmi, bez opuszczania kompleksu. Z Term BUKOVINA można planować wycieczki w Tatry, do pięknych dolin (np. pobliskiej Doliny Chochołowskiej), Zakopanego, w którym znajduje się mnóstwo atrakcji dla dzieci itd.

Zgadzasz się z nami, że wakacje na termach do znakomity, a na pewno oryginalny pomysł? W takim razie koniecznie sprawdź atrakcyjne pakiety pobytowe w Termach i Hotelu BUKOVINA przygotowane specjalnie na okres wakacyjny.

PS.

Potrzebujesz więcej argumentów, aby przekonać rodzinę? Znajdziesz je w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/termy-na-wakacje-znakomity-pomysl.

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Hali Miziowej
Schronisko PTTK na Hali Miziowej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.