W poszukiwaniu duchowych korzeni. Pielgrzymka do greckich miejsc świętych

Starożytna Grecja jest uznawana za kolebkę kultury europejskiej. Liczne zabytki stanowią świadectwo głębokiej wiary politeistycznej starożytnych Greków, która fascynuje potomnych do dziś. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że wśród starożytnych zabytków i historycznych miejsc, można odnaleźć ślady i miejsca związane z rozwojem wczesnego chrześcijaństwa.
 

Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe serdecznie zaprasza wszystkich poszukujących głębszego zrozumienia duchowości i wiary oraz chcących odkryć miejsca związane z chrześcijaństwem na niezwykłe pielgrzymki do greckich miejsc świętych. Zaplanowane wyjazdy obejmują lokalizacje ściśle związane z podróżami i działalnością św. Pawła Apostoła, ale także perły greckiego dziedzictwa kulturowego.

Pielgrzymka do Grecji – powrót do korzeni starożytnej cywilizacji

Pielgrzymka do Grecji to nie tylko czas modlitwy, ale także niezwykła podróż o wyjątkowych walorach edukacyjnych i turystycznych. Nasze wyjazdy oferują niepowtarzalną okazję, by zgłębić historię i poznać kolebkę europejskiej cywilizacji, zwiedzając między innymi Ateny i ich najbardziej ikoniczne miejsce – wzgórze Akropol z majestatycznym Partenonem, czyli świątynią dedykowaną bogini Atenie.

Nie tylko Partenon kryje się na tym wzgórzu – świątynia bogini Nike, Erechtejon czy teatr Dionizosa stanowią niezwykłą mozaikę historycznych i kulturowych skarbów. Te miejsca niegdyś były centrami kultu, a dziś zachwycają miliony turystów z całego świata. W planach naszych pielgrzymek jest również zwiedzanie Areopagu, czyli wzgórza, które było miejscem obrad w starożytnych Atenach. To właśnie tam św. Paweł miał okazję przemówić do filozofów i mieszkańców Aten na temat swoich nauk religijnych. Plan pielgrzymki obejmuje również zwiedzanie starożytnych Delf i świątyni Apolla.

Wędrówka śladami św. Pawła – powrót do kolebki chrześcijaństwa

Wyjazdy do Grecji z naszym biurem pielgrzymkowym nie tylko przynoszą duchowe wzbogacenie, ale pozwalają namacalnie doświadczyć miejsc związanych z życiem i działalnością św. Pawła z Koryntu. Oprócz wspomnianego wcześniej Areopagu, nie zabraknie wizyty w Tesalonikach, gdzie powstała niegdyś jedna z pierwszych gmin chrześcijańskich i którą św. Paweł odwiedził dwukrotnie. Następnie nasza podróż prowadzić będzie do Kavali, miasta, do którego dotarł św. Paweł podczas swojej pierwszej podróży do Europy. Zwiedzimy również tamtejszy port i starówkę, zapewniając naszym pielgrzymom głębsze zrozumienie związków miasta z historią chrześcijaństwa.

Kolejny przystanek to Filippi, starożytne miasto, które św. Paweł odwiedził trzykrotnie. To tutaj udzielił chrztu pierwszej osobie na kontynencie europejskim - św. Lidii. Podczas naszej wizyty będziemy zwiedzać ruiny starożytnego miasta, a także miejsce, gdzie przetrzymywano św. Pawła w więzieniu. W planie pielgrzymki nie zabraknie również starożytnego Koryntu, który jest kojarzony z życiem i działalnością wspomnianego Świętego. 

Sprawdź aktualne pielgrzymki do Grecji, organizowane przez Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe!

Sprawdź ofertę pielgrzymek na 2024 rok! Oprócz pielgrzymek śladami św. Pawła, dostępne są również wyjazdy z wypoczynkiem, które połączą duchowość i modlitwę z długim relaksem na malowniczych plażach Peloponezu. Nasza aktualna oferta obejmuje również całkiem inne lokalizacje, m.in. daleki i egzotyczny Meksyk, wielokulturową Ziemię Świętą, urokliwe Medjugorje.

Nasza oferta jest otwarta dla wszystkich, w tym także dla seniorów, pragnących doświadczyć duchowych podróży. Profesjonalna kadra zadba o komfort, bezpieczeństwo i kompleksową opiekę zarówno po drodze, jak i na miejscu, gwarantując, że każdy uczestnik będzie mógł w pełni cieszyć się swoją podróżą. Zapraszamy na naszą stronę internetową w celu zapoznania się ze szczegółami wyjazdów!

Opinie
Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Morskie Oko
Schronisko PTTK Morskie Oko
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.