Jest taka wieś koło Zakopanego… Kościelisko zaprasza!

Data artykułu: 2014-12-02

Zakopane, zimowa stolica Polski, turystyczne serce Tatr – to tutaj co roku przyjeżdżają spragnieni gór podróżnicy z całej Polski. Niestety, ze względu na swoją popularność Zakopane traci swój unikatowy charakter, a gwar i hałas odstraszają tych, którzy chcą odpocząć podczas swojego urlopu. Dlatego spragnieni prawdziwej góralskiej atmosfery chętnie wybierają mniejsze miejscowości – tutaj prym wiedzie Kościelisko.

Kościelisko to niewielka wieś znajdująca się w powiecie Tatrzańskim zaledwie około 8 minut jazdy samochodem w kierunku zachodnim od Zakopanego. To tutaj na co dzień mieszka niecałe 4 tysiące osób, jednak ze względu na swoje malownicze położenie i spokój wieś ta cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów. Dlaczego warto właśnie tutaj spędzić swoje wakacje i gdzie można przenocować w Kościelisku?

 

Atrakcje dla młodszych i starszych

Wieś Kościelisko stanowi doskonałą bazę wypadową dla lubiących górskie wycieczki. Położona jest w Rowie Kościeliskim, na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego. To miejsce, w którym przez cały rok czeka wiele atrakcji – zarówno dla osób przepadających za aktywnym spędzaniem wolnego czasu, jak i kochających spędzać go na podglądaniu przyrody.

Gdy pogoda dopisuje, warto wybrać się na wycieczkę w Tatry – szlaki dostępne są zarówno dla niedoświadczonych piechurów, jak i dla tych, którzy mają większą praktykę w ich pokonywaniu. Kochający rower też nie będą mogli narzekać, ponieważ czekają na nich liczne ścieżki. Skorzystać można też z wypożyczalni rowerów. Dodatkowo w okolicy znajduje się Dolina Lejowa lubiana przez amatorów wspinaczki.

Zimą z kolei czekają wyśmienicie przygotowane trasy narciarskie zjazdowe i biegowe. W okolicy znajduje się popularny kompleks narciarski Szymoszkowa, a także centrum narciarko-snowboardowe w Witowie ze znaną szkołą Jagny Marczułajtis. Szukający relaksu mogą skorzystać z basenów termalnych w Zakopanem i w okolicach, które bogate są w wartościowe wody wypływające z wnętrza ziemi. To nie tylko zabawa w aquaparku, ale również zdrowa rekreacja.

 

Gdzie zatrzymać się w Kościelisku?

W Kościelisku pojawia się coraz więcej dobrych miejsc noclegowych. Ci, którzy szukają jak najtańszych noclegów, wybierają głównie prywatne kwatery. Gdy jednak liczy się wyższy komfort, warto zdecydować się na nieco droższe oferty.

Tych, którzy chcą spędzić swoje wczasy właśnie w Kościelisku, zaprasza Willa Tatry, która położona jest w tym malowniczym zakątku z pięknymi widokami wokół. To tutaj na gości czekają nie tylko w pełni wyposażone pokoje z wygodnymi łózkami i własnymi łazienkami, ale również wiele innych atrakcji. Działa Mini SPA z zabiegami, restauracja, plac zabaw dla dzieci, dostępna jest sala rekreacyjno-sportowa, miejsce na grilla. W Willi Tatry organizowane są także turnusy rehabilitacyjne – dla szukających wypoczynku i sposobu na poprawę swojego stanu zdrowia, to doskonały wybór.
Więcej pod adresem: https://www.willatatry.pl/.

Kościelisko to doskonały wybór dla osób szukających wypoczynku w Tatrach, lecz zmęczonych tym, co oferuje samo Zakopane. Warto pomyśleć o zatrzymaniu się właśnie tutaj!
 

Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Bacówka PTTK nad Wierchomlą
Bacówka PTTK nad Wierchomlą
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.