Tragiczny koniec czerwca w Tatrach

Data artykułu: 2016-06-29

Czerwiec był wyjątkowo pracowity dla TOPR-u – w dużym stopniu ze względu na zmienną pogodę, liczne burze i naprawdę wysoką temperaturę. Niestety nie obyło się bez wypadku śmiertelnego.

Wtorek 21.06.

Na trawersie pod Kompą turystka doznała urazu nogi w wyniku czego została przetransportowana do szpitala po godzinie 13.00 – do szpitala, za pomocą śmigłowca.

Środa 22.06.

Doszło do tragicznego wypadku przed godziną 14, gdzie to do doliny pod Kołem spadł człowiek. Niestety z powodu wielonarządowych śmiertelnych obrażeń 65-letni turysta zmarł na miejscu. Z racji tego, że turysta sam podróżował nie można jak dotąd ocenić co dokładnie było przyczyną zaistniałego wypadku.

Czwartek 23.06.

Tego dnia po godzinie 15 doszło do blokady psychomotorycznej turystyki w wyniku której nie była w stanie samodzielnie kontynuować trasy. TOPR zaingerował bezpiecznie transportując kobietę do Zakopanego.

Piątek 24.06.

Hala Gąsienicowa, po godzinie 10 turystka doznaje urazu nogi, co w konsekwencji powoduje przewiezienie jej do szpitala.

To nie wszystkie nieszczęśliwe zdarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na trasach górskich, stąd apelujemy o ostrożność, jak również przed każdorazowym wyjściem w góry o dokładne sprawdzenie prognozy pogody.

źródło: http://topr.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=269

 

Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Skrzycznem
Schronisko PTTK na Skrzycznem
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.