Wrzesień - letni i obfity w wypadki

Data artykułu: 2018-09-27

Początek września w Tatrach był iście letni – i choć ciepło, miło, słonecznie to mimo wszystko okazji do wypadków nie brakowało. Spory tłok przede wszystkim sprawił, że ratownikom na pewno się nie nudziło. Dlatego tym razem donosimy jedynie o kilku wypadkach mających miejsce w pierwszych tygodniach tego miesiąca.

Środa 7.09.

Godzina 14.07, dzwoni telefon i TOPR i odbiera od turysty zgłoszenie o upadku kobiety. Doszło do złamania kotki podczas zejścia z Siwej przeł. do Dol. Starej Roboty. Turystka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

Czwartek 8.09.

Tego dnia przetransportowano mężczyznę z Hali Gąsienicowej. Turysta poważnie zasłabł w pobliżu schroniska – miało to miejsce po godzinie 14.00.

Piątek 9.09.

Silne zatrucie pokarmowe dopadło turystkę podróżującą po godz. 16-tej z Murowańca na Brzeziny. Kobietę odwieziono samochodem.

Sobota 10.09.

Godzina 18.07. Centrala TOPR odbiera zgłoszenie, że na Kondratowej jest turystka cierpiąca z powodu bolesnego urazu stawu skokowego i nie jest w stanie zejść samodzielnie. Turystkę przetransportowano do szpitala.

Źródło: http://topr.pl/organizacja-topr/archiwum/285-kronika-topr-11-09-2016

Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.