Wrzesień - letni i obfity w wypadki

Data artykułu: 2018-09-27

Początek września w Tatrach był iście letni – i choć ciepło, miło, słonecznie to mimo wszystko okazji do wypadków nie brakowało. Spory tłok przede wszystkim sprawił, że ratownikom na pewno się nie nudziło. Dlatego tym razem donosimy jedynie o kilku wypadkach mających miejsce w pierwszych tygodniach tego miesiąca.

Środa 7.09.

Godzina 14.07, dzwoni telefon i TOPR i odbiera od turysty zgłoszenie o upadku kobiety. Doszło do złamania kotki podczas zejścia z Siwej przeł. do Dol. Starej Roboty. Turystka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

Czwartek 8.09.

Tego dnia przetransportowano mężczyznę z Hali Gąsienicowej. Turysta poważnie zasłabł w pobliżu schroniska – miało to miejsce po godzinie 14.00.

Piątek 9.09.

Silne zatrucie pokarmowe dopadło turystkę podróżującą po godz. 16-tej z Murowańca na Brzeziny. Kobietę odwieziono samochodem.

Sobota 10.09.

Godzina 18.07. Centrala TOPR odbiera zgłoszenie, że na Kondratowej jest turystka cierpiąca z powodu bolesnego urazu stawu skokowego i nie jest w stanie zejść samodzielnie. Turystkę przetransportowano do szpitala.

Źródło: http://topr.pl/organizacja-topr/archiwum/285-kronika-topr-11-09-2016

Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK Morskie Oko
Schronisko PTTK Morskie Oko
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.