Końcówka roku pełna wrażeń i wydarzeń

Data artykułu: 2017-01-09

Ostatni tydzień ubiegłego 2016 roku obfitował w Tatrach pod względem ilości turystów i złych warunków – załamanie pogody i lawinowa 3 mówią same za siebie. Jak można się domyślić przyczyniło się to do tego, że ratownicy nie mieli zbytnio czasu na odpoczynek, ale jak zwykle stanęli na wysokości zadania.

Poniedziałek 26.12.16 r

Turystka z urazem mięśni uda została przetransportowana z Hali Gąsienicowej.

Wtorek 27.12.16r.

Podczas wycofywania się z drogi Kochańczyka na Kotle Kościelcowym młoda turystyka doznała poważnej kontuzji kolana, co zostało zgłoszone i w następstwie tej sytuacji przetransportowano w noszach taterniczkę do Murowańca, by później zawieźć ją samochodem do zakopiańskiego szpitala.

W tym samym czasie trwała wyprawa ratunkowa w Rejonie Grzesia, gdzie trzeba było dotrzeć do turystów, ogrzać ich, napoić bowiem byli wycieńczeni. Cała wyprawa trwała dość długo nie tylko ze względu na zły stan turystów, ale przede wszystkim z racji tego że miały tam miejsce naprawdę złe warunki pogodowe, więc nic dziwnego że tego dnia został ogłoszony 3 stopień zagrożenia lawingowego.

Środa 28.12.16r.

Kolejny wycieńczony turysta zostaje przetransportowany – tym razem z górnej części dol. Roztoki.

Aktualnie w Tatrach trwa sroga zima, siarczyste mrozy i silny wiatr – trzeba o tym pamiętać w trakcie planowania wysokogórskich wycieczek.

źródło: http://www.topr.pl/organizacja-topr/archiwum/311-kronika-topr-01-01-2017

Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.