Końcówka roku pełna wrażeń i wydarzeń

Data artykułu: 2017-01-09

Ostatni tydzień ubiegłego 2016 roku obfitował w Tatrach pod względem ilości turystów i złych warunków – załamanie pogody i lawinowa 3 mówią same za siebie. Jak można się domyślić przyczyniło się to do tego, że ratownicy nie mieli zbytnio czasu na odpoczynek, ale jak zwykle stanęli na wysokości zadania.

Poniedziałek 26.12.16 r

Turystka z urazem mięśni uda została przetransportowana z Hali Gąsienicowej.

Wtorek 27.12.16r.

Podczas wycofywania się z drogi Kochańczyka na Kotle Kościelcowym młoda turystyka doznała poważnej kontuzji kolana, co zostało zgłoszone i w następstwie tej sytuacji przetransportowano w noszach taterniczkę do Murowańca, by później zawieźć ją samochodem do zakopiańskiego szpitala.

W tym samym czasie trwała wyprawa ratunkowa w Rejonie Grzesia, gdzie trzeba było dotrzeć do turystów, ogrzać ich, napoić bowiem byli wycieńczeni. Cała wyprawa trwała dość długo nie tylko ze względu na zły stan turystów, ale przede wszystkim z racji tego że miały tam miejsce naprawdę złe warunki pogodowe, więc nic dziwnego że tego dnia został ogłoszony 3 stopień zagrożenia lawingowego.

Środa 28.12.16r.

Kolejny wycieńczony turysta zostaje przetransportowany – tym razem z górnej części dol. Roztoki.

Aktualnie w Tatrach trwa sroga zima, siarczyste mrozy i silny wiatr – trzeba o tym pamiętać w trakcie planowania wysokogórskich wycieczek.

źródło: http://www.topr.pl/organizacja-topr/archiwum/311-kronika-topr-01-01-2017

Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich
Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.