Z kroniki TOPR, czyli początki wiosny w Tatrach

Data artykułu: 2017-03-27

Ruch umiarkowany, ale pracy dla ratowników sporo. Tak można w skrócie podsumować wiosenne początki na szlakach. Zerknijmy na to bliżej:

Poniedziałek 13.03

Turysta gubi się na Czerwonym Wierchu i około godziny 17.00 dzwoni do TOP prosząc o pomoc. Obyło się bez bezpośredniej interwencji, bowiem turyście udało się odnaleźć słupek graniczny i w oparciu o tę informację ratownik naprowadził turystę na szlak, w czego efekcie te ok. 19 dociera na Zachradziska w Dol.Kościeliskiej.

Wtorek 14.03

Dojście do Pustelni Brata Alberta na Kalatówkach, godzina ok.14. 80 – letni mężczyzna z niedowładem kończyn dolnych zaniemógł na trasie. Z pomocą pędzi karetka TOPR, po dotarciu na miejsce transportując turystę do zakopiańskiego szpitala.

Piątek 17.03

Godz.15:39. W rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu turystka doznaje poważnego urazu stawu kolanowego. Z pomocą śmigłowca nadlatuje ekipa TOPR na ratunek poszkodowanej kobiecie.

Niedziela 19.03

Świnickia Kotlinka stałą się miejscem wypadku narciarskiego, gdzie podczas zjazdu poważnej kontuzji kolana uległ skialpinista, którego w efekcie przetransportowano do Zakopiańskiego szpitala za pomocą śmigłowca.

Żródło: http://www.topr.pl/organizacja-topr/archiwum/334-kronika-topr-19-03-2017

Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.