Jesienny weekend w Trójmieście

Data artykułu: 2014-11-12

Tegoroczna jesień jest niezwykle ciepła i piękna. Warto skorzystać z jej ostatnich dni i wybrać się na weekendowy wypad do Trójmiasta. Trzy dni w tym mieście zapewnią wspaniały wypoczynek i ciekawie spędzony czas dla całej rodziny.

 

Dojazd do Trójmiasta

Wybierając się w podróż do Trójmiasta warto mieć samochód, ponieważ znacznie ułatwia to podróżowanie po tym obszarze. Jeśli nie masz własnego auta wówczas możesz skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów. Najlepiej wejdź na stronę http://www.taninajemaut.pl i za jej pośrednictwem zarezerwuj odpowiedni samochód.

 

Gdańsk

Zwiedzając Trójmiasto warto zarezerwować sobie choć po jednym dniu na każde z trzech miast. Odwiedzając jesienny Gdańsk koniecznie trzeba zobaczyć pomnik Neptuna, który jest symbolem tego miasta. Warto także wybrać się do muzeów, pełnych eksponatów upamiętniających historię miasta oraz regionu. Jeśli posiadasz dzieci skorzystajcie z okazji i odwiedźcie gdańskie ZOO, gdzie mieszkają ukochane przez maluchy żyrafy, tygrysy czy słonie. Spacer po ogrodzie zoologicznym w ciepłym, jesiennym słońcu to doskonały relaks po tygodniu ciężkiej pracy.

 

Sopot

Kolejnym miastem na liście zwiedzania jest Sopot. Tutaj najważniejszym punktem jest oczywiście sławne sopockie molo. Spacer po tym obiekcie pozwala podziwiać morze Bałtyckie z nieco innej perspektywy. Morski charakter Sopotu podkreśla również piękna Latarnia Morską, którą warto obejrzeć. W ostatnim czasie hitem miejskim stał się Krzywy Domek, który swoim wyglądem pobudza wyobraźnię dzieci i dorosłych.

 

Gdynia

Odwiedzając Gdynię warto zajrzeć do portu, gdzie często można obejrzeć wspaniałe statki. Warto zajrzeć do statku muzeum jakim jest ORP Błyskawica. Również spacer po uliczkach Starego Miasta będzie niezwykle przyjemnym przeżyciem.

Taki krótki, bo zaledwie kilkudniowy wypad do Trójmiasta z pewnością nie da możliwości dokładnego zapoznania się z Gdańskiem, Sopotem i Gdynią, niemniej jednak pozwoli w ciekawy sposób wypocząć i nabrać sił na kolejny tydzień pracy.

Numery alarmowe
Ratunek w górach - numery alarmowe TOPR i GOPR
Pogoda w górach
Kamery internetowe
Bacówka PTTK nad Wierchomlą
Bacówka PTTK nad Wierchomlą
Ostatnio dodane schroniska
Asport
Jeśli znasz jakieś inne schronisko, którego nie ma na naszym portalu to podziel się wiedzą.